הראלי במניות הטכנולוגיה יימשך? המוסדיים בוול סטריט חלוקים

 | 
סוחר, צילום: Getty images Israel
עד כה שנת 2017 הייתה השנה של מניות הטכנולוגיה בוול סטריט. אותן מניות היו המנוע המרכזי מאחורי הראלי במדדי המניות בניו יורק כאשר מדד ה-S&P 500 עלה 8.8% מתחילת השנה, מדד הנאסד"ק כמעט 17%. כמעט חצי שנה מאחורינו ועתה המשקיעים שואלים את עצמם, האם הראלי הזה יכול להמשיך קדימה, או שזה הזמן להקטין אחזקות. 
ובכן נראה שגם המוסדיים בארה"ב מתחבטים ביומיום בשאלה דומה. זאת כאשר נרשמת חלוקת דעים בין קרנות הגידור לקרנות הנאמנות בענף. בסקירה ששלח הבנק גולדמן זאקס נכתב כי "גם קרנות הנאמנות וגם קרנות הגידור נהנו עד כה בשנת 2017 מהעליות במניות סקטור הטכנולוגיה". אם כי בבנק מציינים כי החל מהרבעון השני, החל להירשם פיצול בהחזקות בין שני המנהלים המוסדיים. 
"למרות שהן עדיין מחזיקות באחזקת יתר את מניות הטכנולוגיה ביחס לשוק, קרנות הנאמנות הקטינו את האחזקות שלהן ברבעון האחרון" כך ציינו בגולדמן זאקס. בד בבד, מנהלי קרנות הגידור הגדילו את החשיפה שלהן לכדי 25% מסך האחזקות (שווי מניות הטכנולוגיה במדד ראשל 3,000 מגיע לכדי שיעור של 21%)
מה אפשר ללמוד מהתוצאות? מנהלי קרנות הגידור באופיים ככל הנראה הינם אגרסיביים יותר ולאחר שמניות הטכנולוגיה קפצו מתחילת השנה, הם הולכים על כל הקופה ומהמרים על המשך ראלי. מנהלי קרנות הנאמנות, נושאים אופי שונה ואינם נתונים ללחץ אדיר להשיא תשואה עודפת בעקבות דמי ניהול גבוהים. לכן אלו מחפשים לנקוט בגישה שמרנית יותר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה