מנהל קרנות הגידור האגדי שנחשד בשימוש במידע פנים בוחר 19 מניות להשקעה ומדבר על החששות העיקריים בשווקים

 |  (1)
אגדת וול סטריט
לאון קופרמן, מנהל קרנות הגידור האגדי, ויו"ר חברת Omega Advisors, שנחשד בשימוש במסחר לפי מידע פנים, הגיע בתחילת החודש לעסקה עם הרשות לני"ע בארה"ב (SEC) לפיה החברה בבעלות המיליארדר היהודי תשלם 4.9 מיליון דולר, אך יועצי החברה לא יודו באשמה.
בראיון לאתר CNBC קופרמן אמר כי עורכי הדין שלו אמרו לו כי למרות שהסיכויים שלו לנצח בתביעה גבוהים במיוחד, המשך התהליך המשפטי עשוי להיות ארוך ומסורבל. לדבריו "עורכי הדין שלי אמרו לי כי הסיכויים שלי לנצח יהיו גבוהים במיוחד, ובמידה ואפסיד במשפט אין לכך שום קשר לפרשה, והדבר יהיה בעקבות כך שבעברי הייתי שותף בגולדמן, אני כיום מנהל קרנות גידור ואני עשיר. אלו הם מספיק גורמים בכדי להשפיע על חבר המושבעים". כמו כן, עורכי הדין ציינו בפניו כי עלויות המשפט עלולות להגיע לכדי 20 מיליון דולר מכיוון שהתביעה ככל הנראה תערער במקרה ולא תצליח להרשיע אותו.
קופרמן מסר כי בעבר ה-SEC הציע לו עסקה בגובה 9 מיליון דולר עם איסור מסחר של 5 שנים, עסקה שכאמור קופרמן, בן ה-74, דחה על הסף. בסופו של דבר, על פי ההסכם יהיה על קופרמן להעסיק מבקר חיצוני שיעקוב אחרי פעולות המסחר במשך 5 השנים הקרובות. עוד מסר קופרמן כי הנזק שנגרם לחברה שלו היה עצום "ומעבר לכל פרופורציה". בסך הכל, החברה איבדה נכסים בגובה של כ-4 מיליארד דולר כאשר המשקיעים משכו את כספם מהחברה, וכעת נותרו תחת ניהול החברה כ-3.6 מיליארד דולר בלבד.
כעת לאחר הפרשה, ולאחר שלא הורחק מהתחום, קופרמן מביט קדימה ובשיחה ל-CNBC מסר כי שם 19 מניות על הכוונת שלו (הרשימה המלאה בסוף הכתבה). קופרמן כאמור תומך במניות האנרגיה, כשהוא מאמין שהנפט צפוי לחזור לרמות של 60 דולר לחבית עוד השנה. 
בהתייחס לשוק, קופרמן מאמין כי לא קיימים סימנים למפולת קרובה בשווקים, אך אינו רואה מקום רב לעליות. לדבריו "התחזית לשוק סבירה, אבל אני חושב שכעת השוק מגלם את המחירים במלואם". קופרמן הוסיף כי גורם אשר פועל נגד השוק הוא הסבירות הגוברת שהתכנית הכלכלית של טראמפ להפחתת מסי החברות שמטרתה לעודד צמיחה לא תעבור במהלך השנה הקרובה. גורמים נוספים שציין קופרמן הינם הפרודוקטיביות במשק האמריקני שנשארה נמוכה, והתקרבותה של ארה"ב לתעסוקה מלאה לצד העלאות שכר שצפויים להביא לעלייה באינפלציה.
לצד זאת, קופרמן אמר כי סימנים המעידים על מפולת בשווקים אינם נראים כעת בסביבה. לטענתו הכלכלה הגלובאלית צומחת, הפדרל ריזרב, לצד בנקים מרכזיים נוספים, לא מפריעים למשקיעים להמשיך ולדחוף את המדדים המרכזיים מעלה לעבר שיאים חדשים, זאת למרות שהם מתחילים לצמצם את המדיניות המוניטארית שלהם.
קופרמן הזהיר מפני בועת אג"ח, שלפי דבריו משקיעים המשיכו לשפוך כספים במטרה להבטיח הכנסה קבועה למרות סימנים המעידים על עלייה באינפלציה ועלייה צפויה בתשואות האג"ח. עלייה בתשואות כאמור מלווה בירידה במחירי האגרות. לדבריו קופרמן, "במצב הנוכחי, הבועה איננה בשוק המניות. הבועה היא בהכנסות הקבועות".
להלן רשימת המניות, הסימול והתשואה לשנת 2017:
Nabors - NBR (-49.2%)
Hess - HES (-24.5%)
Walgreens - WBA (4.7%)
Facebook - FB (32.3%)
United - UAL (8.9%)
Dow Chemical - DOW (6.6%)
Keane - FRAC (-30.2%)
WPX Energy - WPX (-23.2%)
PVH - PVH (16.9%)
MGM Resorts - MGM (10.6%)
AMC Entertainment - AMC (-30%)
AerCap - AER 5.8%)
AIG - AIG (-1.6%)
Allergan - AGN (6.1%)
First Data - FDC (18.6%)
Navient - NAVI (-10.8%)
Shire - SHP-GB (-3.9%)
Arris - ARRS (-8.1%)
Alphabet - GOOGL (25.4%)
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אחיתופל בהתגלמותו
  מושיקו 31/05/2017 13:46
  הגב לתגובה זו
  2 1
  זה אדם שצריך להיזהר ממנו ובמיוחד מעצותיו . אם נעזר במידע פנים , סימן שלא היה מסוגל להרוויח במידע הרגיל הזמין לכולם לאחר שנתבע קיבל שורה של החלטות מטופשות שגרמו לו הפסדי מליארדים במקום כמה עשרות מיליונים לסיום הפרשה שלו . לא הייתי משאיר אצלו את הכלב שלי לטיול אחר הצהריים בשדרה . חוץ מזה , איזה שחצן מתנשא ומגעיל לפי הכתבה !
  סגור