בסיטי חתכו את התחזית ל'לנובו' והמניה נופלת - באפט שוב צדק?

 | 
לנובו, צילום: יח"צ
בסיטי צופים כי שוק המחשבים האישיים ימשיך לסבול מהאטה. במכתב ששלחו ללקוחות, טענו האנליסטים של הבנק כי רווחי חברת לנובו אמורים ליפול בשיעור של 20% בשנת 2018 מ-4.33 דולר למניה, לכדי 3.66 דולר. כמו כן, רווחי יצרנית המחשבים האישיים הגדולה בעולם, ירדו בשנת 2019 מ-7.66 דולר למניה, לכדי 5.73 דולר. מניית לנובו נופלת בשיעור של 3% הבוקר באסיה. 
התחזית הקודרת של סיטי נשלחה למשקיעים ברקע לפרסום תוצאות החברה לשנה הפיסקלית שהסתיימה בחודש מארס. לנובו רשמה עלייה ברווח הנקי לכדי 535 מיליון דולר. הכנסות החברה ירדו בשיעור של 4.2%. 
בסיטי ציינו כי בעקבות עלייה במחירי הייצור, בלנובו יסבלו מצמצום שולי הרווח בשנה הקרובה - הן בסקטור המחשבים והן בסקטור הסמארטפונים. יצור שבבי הזכרון על ידי החברה יגדיל את רווחיו השנה. 
בסקירה של חברת המחקר גרטנר, נרשם כי ברבעון הראשון של השנה, נרשמה ירידה בשיעור של 2.4% בהזמנות המחשבים האישיים בשוק הגלובלי. לנובו הציגה ירידה בשיעור קל יותר של 1% בהזמנות באותו רבעון. לאורך השנה האחרונה, המכירות של מחשבי ה-PC והמכשירים החכמים של Lenovo רשמו ירידה שנתית של 2.3% במכירות, אך עדיין תרמו כ-30 מיליארד דולר מסך ההכנסות של 43 מיליארד דולר.
נזכיר כי החולשה בתחום המחשבים האישיים, גורמת גם למשקיעים ידועים לעזוב את התחום. מאז תחילת השנה המיליארדר הידוע, וורן באפט מכר למעלה משליש ממניותיו בענקית המחשבים IBM (סימול: IBM) שבה הוא המשקיע הפרטי הגדול ביותר (החזיק טרם המכירה 8.61% ממניות החברה).
טרם המכירות החזיק באפט (באמצעות ברקשייר) 81.249 מיליון מניות של IBM בשווי של כ-14.5 מיליארד דולר. בהערכה גסה ניתן להגיד שבאפט מכר מניות בשווי כספי של למעלה מ-5 מיליארד דולר. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה