ברקע למשבר הקמעונות - סירס מזנקת ב-13% בוול סטריט

 | 
תנועות קיצוניות
עונת הדו"חות הנוכחית הייתה בסימן חולשת רשתות הקמעונות הותיקות. מייסיס, ג'י.סי. פני וטיפני היו מבין הנפגעות העיקריות. הבוקר, דווקא רשת הקמעונות החבוטה סירס (סימול: SHLD) פרסמה תוצאות שעשויות להעיד כי מדובר בחולשה זמנית של אותן רשתות ויש בכוחן להשתקם ושוב להציג עלייה בכמות המכירות. מניית החברה טסה בשיעור של 13%. 
בשורה התחתונה, סירס הציגה רווח הנקי שהסתכם ב-244 מיליון דולר, או 2.28 דולר למניה, לעומת הפסד של 471 מיליון דולר, או 4.41 סנט למניה, בתקופה המקבילה אשתקד.
בשורה העליונה, החברה רשמה ירידה בהכנסות לכדי 4.3 מיליארד דולר, לעומת 5.4 מיליארד דולר בשנה שעברה. אם כי גם הכנסותיה היו גבוהות מצפי השוק של 4.1 מיליארד דולר (על פי אתר FactSet).
הירידה בהכנסות נבעה בעיקר לאור סגירת חנויות רבות של החברה. בינואר האחרון, הרשת הודיעה היום כי תצא בתוכנית התייעלות שתכלול פיטורים של עשרת אלפי עובדים מתוכם כמעט ארבעת אלפים עובדי חנויות וסגירה של 150 סניפים ברשת.
דאז, ההודעה לוותה בירידה של 10% בשווי מניית החברה. אך השיא הגיע במארס האחרון כאשר הנהלת סירס פרסמה אזהרה לשוק, בנוגע להמשך תפקודה. בעקבות שנים של הפסדים וירידה בהכנסות, ההנהלה טענה כי לא תוכל להמשיך להתקיים במבנה הנוכחי. היום בכל אופן, זה נראה שהמצב קיבל תפנית חיובית מבחינת החברה. 
גם חברת בסט ביי (סימול: BBY) פרסמה את הדו"ח הרבעוני והציגה תוצאות חזקות. החברה הציגה רווח של 60 סנט למניה, לעומת צפי של 40 סנט וגם הכנסות החברה היו גבוהות מהצפוי. חשוב מכך, בסט ביי הציגה עלייה מפתיעה בכמות המכירות של סניפים קיימים בארה"ב. המנייה מזנקת בשיעור של 13.6%.
נציין כי תחום ה'עשה זאת בעצמך' רושם תוצאות חזקות ברבעון הנוכחי. כך היה גם עם תוצאות הום דיפו (סימול: HD), אשר הציגה רווחים גבוהים מהצפוי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה