נציג הפד' בולארד: "תרחיש של שלוש העלאות ריבית ב-2017 הינו אגרסיבי מדי"

 |  (1)
שימו לב
נציגי ועדת הריבית של הבנק המרכזי בארה"ב (הפד') יפגשו באמצע חודש יוני הקרוב בכדי להחליט על גובה הריבית של המשק האמריקני. אם כי בניגוד לפגישות הקודמות בשנה החולפת, הפעם נראה שנציגי הבנק מבקשים דווקא להקטין את הציפיות לכך שהפגישה תסתיים בהחלטה להעלות את הריבית. 
נציג הפד' של סנט לואיס, ג'יימס בולארד טען היום כי העלאת ריבית שכזו תהיה מיותרת לנוכח האטה בצמיחת הכלכלה האמריקנית  והאינפלציה הנמוכה יחסית. נציין כי דעתו של בולארד נוגדת את דעת השוק אשר מעניק סיכוי של 74% לתרחיש העלאת הריבית בפגישה ביוני. 
בהסתכלות רחבה יותר, השוק מעריך כי הריבית תעלה עוד פעמיים השנה, זאת לאחר שכבר עלתה בחודש מארס האחרון. על פי בולארד, תרחיש של שלוש העלאות ריבית לשנת 2017 הוא "(תרחיש) אגרסיבי מדי ביחס לנתונים המתארים את הביצועים המקרו-כלכליים בארה"ב".
בחודשים האחרונים, שיעור האבטלה ירד באופן דרסטי לכדי 4.4%. ירידה זו מעלה את ההנחות כי שוק התעסוקה האמריקני קרוב מאוד לתעסוקה מלאה. נתון שמעלה את הסיכויים להתגברות האינפלציה בשנה הקרובה. בולארד מבטל חששות אלו ואינו מאמין כי קיים קשר הדוק בין שיעור אבטלה נמוכים בארה"ב לבין עלייה באינפלציה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  טרמפ תחת חקירה לכן השיקולים יהיו יותר מקצועיים
  לילי 20/05/2017 08:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ארה"ב לא יכולה להעלות ריבית בשעה שבאירופה ויפן הריבית שלילית והבנקים מבצעים הרחבה מוניטרית . הלחץ של טרמפ להעלאת ריבית ירד . עוד העלאת ריבית השנה תעצור את הצמיחה
  סגור