תנועות קיצוניות: דיר פרסמה נתונים חזקים והמניה מזנקת 6%

 |  (1)
עונת הדו"חות
מניית דיר (סימול: DE) מזנקת היום בשיעור של 7.2% ברקע לדו"חות החברה לרבעון הראשון שהצביעו על עלייה נאה וגבוהה מהצפוי ברווחי והכנסות החברה. בשורה התחתונה, יצרנית מכונות החקלאות והבנייה הציגו עלייה לכדי 2.49 דולר למניה, לעומת 1.56 דולר ברבעון המקביל אשתקד. צפי השוק עמד על רווח של 1.63 דולר למניה. 
בשורה העליונה, הכנסות החברה עלו לכדי 8.29 מיליארד דולר לעומת 7.88 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד. צפי השוק עמד על הכנסות בסך של 8.02 מיליארד דולר. כמו כן, בשנת 2017 דיר צופה שמכירות הציוד שלה יגדל  בשיעור של 9%, בהשוואה לתחזית הקודמת שלה שעמדה על 4%.
מעבר להצלחה הנקודתית של דיר, קיימת התהיה, האם הצלחה של דיר מצביעה על שינוי מומנטום בשוק החקלאות האמריקני והעולמי?  הרי דיר היא מובילה בתחום הציוד החקלאי בעולם. 
כאן המקום להצביע על הסתייגות מסוימת. זאת לאור הרעיון שהחברה מחזיקה גם זרוע פיננסית המספקת פתרונות מימון, אשראי וליסינג לחקלאים. בתו כך היא מרחיבה את פעילותה לתחומים משיקים כדשנים והשקיה וכדומה, על ידי רכישת חברות בתחומים אלה. ברבעון האחרון רווחי החברה של הזרוע הפיננסית זינקו מעבר לצפוי והם היו המנוע העיקרי לדו"ח הטוב מהצפוי. תוצאות המכירות של ציוד חקלאי תאמו את הצפי. 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ‏יהיו מדוייקים
  אבי 21/05/2017 08:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ‏‏לחברה קוראים ג׳ון דיר
  סגור