התרחיש שבו בגולדמן זאקס חוזים זינוק של 25% במחיר הנפט והמשקיעים הזרים עשויים ליהנות אף יותר

 |  (2)
אסדת קידוח, צילום: Getty images Israel
מחיר הנפט ממשיך לעלות היום בשיעור של 1% וחוצה את מחיר ה-47 דולר לחבית, לאחר שאתמול רשם את היום המוצלח ביותר שלו בשנת 2017 עם עלייה של 3.3%. המגמה החיובית במחיר הנוזל השחור נרשמת ברקע לירידה שנרשמה אתמול במאגרי הנפט הגולמי בארה"ב והדיווח של סעודיה על כך שתקטין את הייצוא למזרח הרחוק. 
בד בבד, בגולדמן זאקס פרסמו אתמול סקירה בה הם צופים כי במידה והממשל האמריקני יממש את כוונתו לחוקק מס על הייבוא, הדבר עשוי להזניק את מחירי הנפט המקומי בשיעור של 25%. כזכור, מתוך הרצון להגדיל את המשרות הפתוחות במדינה ולחזק את הדולר, המפלגה הרפובליקנית מבקשת להשית מס על היבוא לתוך ארה"ב בשיעור של 20%. פעולה שכזו תכלול גם את הנפט המיובא מקנדה בצפון או מקסיקו מהדרום.
זינוק בעלויות הייבוא עשויות להביא למחסור בחלקים נרחבים בארה"ב ובכך להאמיר את מחיר הנפט. נציין כי משקיעים מחוץ לארה"ב יהנו כפליים כאשר תרחיש זה ילווה בהתחזקות הדולר אל מול שאר המטבעות. 
אם כי הראלי במחיר הנפט לא אמור להימשך זמן רב מדי. זאת מאחר ושוק פצלי השמן עשוי לפרוח מחדש עם הראלי במחיר הנפט. על פי בייקר יוז, מספר האסדות המפיקות הפעילות בארה"ב עומד על 700 וכיוונו הוא בירור למעלה. 
נציין כי בשנת 2014 עם פריחת סקטור פצלי השמן בארה"ב, פעלו לא פחות מ-1,600 אסדות מקומיות. לפעילותן הקדחתנית של אלו מיוחסת צניחת מחיר הנפט מכ-100 דולר לחבית עד למחיר השפל אותו רשם בתחילת 2016 של 27 דולר. כך שפוטנציאלית, סקטור האסדות עדיין בעל יכולת שלא פחות מלהכפיל את עצמו ואף יותר.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  זבל מריצים למעלה ואז שורט וחוזר חלילה (ל"ת)
  יש כמו 12/05/2017 01:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מה זה תרחיששש ! זו תפילה ל עשות מכה באופציות
  הכי ותיק 38 12/05/2017 00:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נכון להיום כולם מרמים את כולם מתחיבים להורדת התפוקה אבל בפועל מוכרים נפט בשחור אך ב ארצות הברית התחדשו במרץ קידוחים נוספים ש הורידו את יבוא הנפט אז.....לא להתרגש הכל משחק ב אופציות
  סגור