הערב בוול סטריט: המניה שקפצה 2.9% וזו שצנחה 14%

 | 
אלביט מערכות, צילום: יח"צ אלביט
עונת הדו"חות של הרבעון הראשון בוול סטריט אמנם נכנסה לשלביה האחרונים, אך היא עדיין מספקת דרמות למכביר בניו יורק וגורמת לתנועות קיצוניות - גם בחברות ענק. הדוגמא הנוכחית לכך היא מניית אופיס דיפו שטסה היום בשיעור של 3.6%. בתוך כך המניה עולה למחיר של 5.3 דולר והחברה עצמה מגיעה לשווי שוק של כמעט 3 מיליארד דולר. אופיס דיפו (סימול: ODP) פרסמה רווח של 116 מיליון דולר או 22 סנט למניה לרבעון האחרון, מדובר ברווח כפול מזה שהציגה ברבעון המקביל אשתקד וגבוה ב-12 סנט מצפי השוק. 
מכירות החברה הגיעו לכדי 2.7 מיליארד דולר לעומת מכירות של 2.9 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד. נציין כי החברה סגרה מספר סניפים בשנה האחרונה. צפי החברה הוא כי הרווח התפעולי שלה יגיע לכדי 500 מיליון דולר בשנה הנוכחית.
חברה אחרת שרושמת זינוק בשווי המניות שלה היא חברת הפארמה הקנדית ווליאנט (Valeant Pharmaceuticals). מניית החברה (סימול: VRX) מזנקת 23% ברקע לפרסום הדו"ח של הרבעון הראשון אשר הציג רווח של 1.79 דולר למניה, לעומת הפסדים שרשמה ברבעון המקביל אשתקד של 1.08 דולר למניה. החברה מסבירה כי הירידה במכירות בארה"ב נובעת מאיבוד הבלעדיות על מספר תרופות ולכן השוק האמריקני נותר עדיין מאתגר למדי מבחינתה. אם כי החברה העלתה את צפי רווח האבידטה שלה בשיעור של 1.6%. 
מבין המניות המפסידות נזכיר את חברת השכרות הרכבים הרץ. מניית החברה (סימול: HTZ) רושמות ירידה של 12% ברקע לפרסום דו"ח החברה. החברה הפסידה 1.61 דולר למניה. גם הכנסות החברה היו נמוכות מהצפוי. הדו"ח המאכזב של הרץ מגיע שבוע לאחר שחברת השכרות אחרת - באג'ט פרסמה דו"ח מאכזב. ההנהלה של החברה טענה כי עונת החגים הייתה מאכזבת בעקבות תאריכים לא נוחים ללקוחות. 
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה