חוק הבריאות הממלכתי עבר בבית המחוקקים - המדדים בוול סטריט מגיבים

 | 
הלילה בוושינגטון
עם סיום תקופת 100 ימי החסד, ממשל טראמפ עמד היום למבחן נוסף עם ההצבעה החוזרת על תוכנית ביטוח הבריאות של המפלגה הרפובליקנית. ההחלטה עברה ברוב באופן קל יחסית וללא התנגדויות מיוחדות. תוכנית זו, אשר אמורה להחליף את ה"אובמה-קר", הוצגה כבר בחודש מארס, אך הגשתה לסנאט בוטלה בעקבות התנגדות מתוך המפלגה עצמה - בעיקר מהפלג השמרני קיצוני של המפלגה. 
בחודשיים האחרונים, מאז אותה הצבעה ראשונית, נמלכה דעתם של רוב אותה קבוצה קיצונית בשם "מפלגת החופש" (freedom caucus). נציין כי מדובר בתוכנית שאמורה להיות זולה יותר למשל המיסים האמריקני מהאובמה קר ובתוך כך, הפכה להיות "נוחה" יותר להצבעה גם על ידי הפלגים השמרניים. 
בפעם הקודמת כאשר המפלגה הרפובליקנית כשלה מלהסכים על מבנה תוכנית הבריאות, נרשמו ירידות של יומיים בוול סטריט. זאת לאור העובדה כי הקושי להעביר את תוכנית הבריאות, היא מקרינה באופן ברור על היכולת של הממשל להעביר רפורמת מס - שאמורה להיות משמעותית יותר לשווקים. היום, המדדים עברו להיסחר ביציבות עם הישמע אישור התוכנית.
כאמור, מעבר ההצעה היום בבית הנבחרים נחשבת כהישג ממשי של שלטונו של טראמפ.  האחרון מצידו, ראה בהצעה הזו כמשימה כמעט אישית ונפגש עם מחוקקים מתנגדים רבים מקרב המפלגה ושיכנע אותם אישית בטיבה. אך בסנאט אישורו של הביטוח הרפואי יהיה קשה הרבה יותר - שם המפלגה מחזיקה ברוב קטן אל מול המפלגה הדמוקרטית שתתמוך בהשארת האובמה קר. 
לאחר הניצחון, הנשיא יערוך מסיבת עיתונאים - כך פרסם בחשבונו בטוויטר לפני שעה קלה: 
 
גם מקרב הרפובליקניים המתונים נרשמת התנגדות. לטענת חלקם, שינוי של התוכנית עלול להותיר אזרחים רבים מדי מחוץ לגבולות הביטוח הקולקטיבי (הערכות מדברות על 24 מיליון מבוטחים). זאת מאחר שאוכלוסיות עניות לא יוכלו להרשות לעצמם את הביטוח הרפואי המחודש. רפובליקניים מתונים עשויים לחבור אל דמוקרטים בסנאט בכדי להקשות על הרפורמה. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה