שימו לב - זו ההשפעה המיידית של הודעת הפד' אמש

 | 
במרכז המסחר
הבנק המרכזי האמריקני הותיר הערב את הריבית בטווח של 0.75%-1% וזאת לחלוטין בהתאם לתחזיות. בתוך כך, הפד' העביר מסר ברור בהודעה המצורפת, לפיו ההסתכלות היא מעבר לחולשה הנקודתית בכלכלת ארה"ב, כלומר תוואי הריבית נותר ללא שינוי. יותר מזה, הודעת הפד' נפתחת במשפט הבא: "מהאינפורמציה שנאספה מאז עדכון הריבית האחרון בחודש מארס מצביעה על כך ששוק העבודה ממשיך להתחזק, גם אם הצמיחה הכלכלית האטה". וכך הלאה בהמשך ההודעה מבהירים בפד' כי ההאטה ברבעון הראשון לא ממש מטרידה מבחינתם - "הוועדה מעריכה שהתנאים הכלכליים יתפתחו באופן שיצדיק העלאה הדרגתית של הריבית", כך נכתב מפורשות.
בכל הקשור להסתברות להעלאת ריבית בעדכון של ה-14 ביוני, מייד בוצעה התאמה לדברים. לפי בורסת החוזים בשיקגו (CME) שהינה המדד המרכזי לעניין זה הסבירות להעלאת ריבית בעדכון הבא טיפסה מ-69% ל-74%. לפי מדד שמציג בלומברג שהינו פחות מקובל ומצוטט הסבירות קפצה מ-69% ללא פחות מ-94%. כך או כך, ברור שאחרי עדכון הריבית אמש וההודעה המצורפת, נראה שהסוחרים בטוחים יותר לגבי העלאת ריבית בעדכון הבא לרמה של 1%-1.25%. 
ובעוד שוקי המניות התנהגו באדישות כמעט מוחלטת לעדכון הריבית וההודעה המצורפת (סגרו בתנודה מזערית), בשוק המט"ח בהחלט הייתה תגובה. הדולר שכבר נסחר בשפל של 5.5 חודשים מול האירו, זינק אתמול 0.4% בתגובה לעדכון הריבית. נזכיר כי בחודש אפריל זינק האירו בשיעור של למעלה מ-2% מול הדולר בעקבות תוצאות הסיבוב הראשון בבחירות בצרפת ובתוך כך ההערכות בשוק כי העלאת הריבית בארה"ב הולכת ומתרחקת. מול היין היפני נסחר הבוקר הדולר בשיא של 6 שבועות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה