הזמנות המוצרים לחודש מארס איכזבו בארה"ב

 | 
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
יום לאחר פרסום רפורמת המיסוי של ממשל טרמפ, שאמורה להגדיל את הצמיחה הכלכלית ואת כמות המשרות במשק האמריקני, פורסמה היום כמות ההזמנות החדשות למוצרים בארה"ב. מדובר באחד מהאינדיקטורים החשובים שרומזים על קצב הצמיחה האמריקני ברבעון הנוכחי והוא רחוק מלעמוד בצפיות. 
בתוך כך, משרד המסחר האמריקני פרסם כי הזמנות המוצרים החדשים עלו בחודש הקודם בשיעור של 0.7%, לעומת צפי של שיפור בשיעור של 1.2%. הזמנות מוצרי הליבה אף ירדה בשיעור של 0.2%, לעומת צפי של עלייה בשיעור 0.4%. נציין כי חלק מהותי מהעלייה בביקוש הגיע מסקטור התעופה - מטוסי נוסעים וקרב. 
חצי הכוס המלאה היא שמשרד המסחר העלה את כמות ההזמנות לחודש פברואר לעלייה בשיעור של 2.3% לעומת שיעור של 1.8%. לכן באופן מסוים, מארס נראה טוב יותר. כמו כן, הזמנות הליבה בארה"ב מציינות את החודש השישי שלהם ברציפות בו הן רושמות עלייה. 
נתון חיובי נוסף הוא העלייה בהשקעות של העסקים האמריקנים. לאחר ששנת 2015 הייתה בסימן של הורדת כמות ההשקעות, נראה שכעת הבטחון חוזר לסקטור. סך ההשקעות רשמו עלייה גם בחודש הנוכחי, מציינות עלייה עתידית בקצב הייצור והשירותים. 
מחר יתפרסם שיעור הצמיחה של הכלכלה האמריקנית לרבעון הראשון של השנה. הצפי הוא כי התוצר יצמח בשיעור נמוך יחסית של 1.2% בקצב שנתי. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה