האיום הבא על הבנקים? המיליארדר מארק קובן מבקש למחוק את האוברדראפט

 |  (1)
נכנס לכיס
המיליארדר מארק קובן החליט להילחם באחד מהמכות המודרניות של האנושות וגם כנראה לגזור קופון לא רע על הדרך. השקעתו האחרונה של המיליארדר היא באפליקציית דייב (DAVE), שתפקידה לסייע ולהרתיע מפני משיכת יתר בחשבון הבנק - תוך כדי חיזוי הוצאות של בעל הסמארטפון. 
לאחר שדייב מתחברת עם חשבון המשתמש, הוא חוזה את גובה החשבון הנמוך ביותר האפשרי בעובר ושב של החשבון בשבעת הימים הקרובים, בהתבסס על הרגלי ההוצאות של האדם. בתוך כך, המשתמשים מקבלים הודעה כאשר התחזית בנוגע לגובה החשבון שלהם בשבעת הימים הקרובים היא שלילית. המסרון מאפשר לבעל האלפיקציה להתמודד עם המצב מבעוד מועד ולהימנע מהעמלות היקרות. 
האם באפליקציה יש את הכח לפגוע ברווחי הבנקים הגדולים? על פי CNN MONEY, ג'י.פי.מורגן צ'ייס, וולס פארגו ובנק אוף אמריקה הכניסו יותר מ-5 מיליארד דולר בשנת 2016 מהריביות על משיכות היתר של הלקוחות האמריקניים. משיכת היתר באופן כללי עלתה ללקוח האמריקני 36 מיליארד דולר בשנה. 
קובן בהודעה לעיתונות טען כי הוא זוכר עוד את הזמנים משנות ה-20 שלו, דאז סבל מעמלות כבדים מהבנק כאשר נאלץ לבצע משיכות יתר. בנושא זה נציין כי האפליקציה גם מאפשרת למשתמשים ללוות מזומנים אם יכולת ההלוואה שלהם נמוכה. משתמשים שיש להם איזון שלילי של שבעה ימים יכולים ללוות עד $ 250 על חשבון המשכורת הקרובה שלהם כדי לכסות את ההוצאות.
אפליקציית דייב לא מרוויחה משירותי ההלוואה מלבד תרומות אופציונליות המבוקשות על ידי המשרד. עם זאת, היא מחייבת תשלום חודשי בסך $ 1 כדי להשתמש באפליקציה, הזמינה להורדה כעת ב- iPhone וב- Android.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עברי דבר עברית
  אריה 26/04/2017 08:33
  הגב לתגובה זו
  0 1
  באחד מהמכות (אחת). מעמלות כבדים (כבדות).עדיין לא מדבר עברית!!!
  סגור