שוק התעסוקה האמריקני: מספר התביעות לאבטלה בשפל

 | 
לקראת תעסוקה מלאה

שוק התעסוקה האמריקני ממשיך להציג מספרים חזקים. על פי המידע שהתפרסם היום (ה') על ידי משרד העבודה האמריקני,  מספר המובטלים שאספו את דמי האבטלה בחודש אפריל - ירד לשפל של 17 שנה.

הסטטיסטיקה: מספר התביעות החודשי לדמי אבטלה ירד ב-49 אלף לכדי סך של 1.88 מיליון דולר, כאשר מדובר בפעם השנייה בלבד בה מספר זה צולל אל מתחת ל-2 מיליון במהלך שמונה השנים האחרונות. גם התביעות של המובטלים הותיקים יותר, ירדו אל מתחת ל-2 מליון תביעו. 
נציין כי באופן אירוני, מספר התביעות החדשות לדמי אבטלה בשבוע האחרון, דווקא גדל ב-10 אלף תביעות לכדי 244 אלף. אם כי כמות של תביעות חדשות הקטנה מ-300 אלף מעידה על גדילה של מספר המועסקים במשק האמריקני. בתוך כך, שוק העבודה מציג את השבוע ה-111 שלו ברציפות בו מספר התביעות היה קטן מ-300 אלף.
נזכיר כי בדו"ח התעסוקה מחודש מארס, נרשם כי תוספת המשרות החודשית הסתכמה ב-98 אלף בלבד, בעוד הצפי עמד על כ-180 אלף משרות. ההפתעה החיובית בדו"ח הייתה שיעור האבטלה שירד בחדות מ-4.7% ל-4.5% בלבד, השיעור הנמוך מזה עשור. לכן נראה כי השוק האמריקני ממשיך לצעוד אל עבר תעסוקה מלאה. נתון שאמור להשפיע על גובה האינפלציה בארה"ב ועל גובה הריבית שצפויה לעלות. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה