בנק אוף אמריקה יפרסם מחר את הדו"ח - מה צופים המשקיעים?

 | 
עונת הדו"חות
עונת הדו"חות הראשונה לשנת 2017 תמשיך במלוא אונה מחר, עם פרסום הדו"ח של ענק הבנקאות - בנק אוף אמריקה (סימול: BAC). צפי השוק עומד על 35 סנט למניה ורווח של 21.6 מיליארד דולר. שני הנתונים הללו מהווים שיפור משמעותי לעומת התוצאות של הבנק ברבעון המקביל אשתקד. בתוך כך, מניית בנק אוף אמריקה טיפסה היום 2.1%.
נציין כי בנק אוף אמריקה תפרסם מחר את הדו"ח לאחר שענקים פיננסים אחרים כמו וולס פארגו, ג'י.פי. מורגן וסיטיבנק כבר דיווחו בשבוע שעבר. שלושת הבנקים הציגו רווחים גבוהים מהצפוי וככל הנראה גם בנק אוף אמריקה לא יאכזב. זאת מאחר ושלושת הבנקים הציגו עלייה מפתיעה ברווח ממסחר באג"ח וסחורות לצד התייצבות בהלוואות. ניתן להבחין כי הרווחים שהוזכרו שייכים לסקטור ההשקעות ולא לסקטור ההלוואות הפרטיות, שכולל גם את הקפאון במשכנתאות. 
נציין כי מניות הבנקים בארה"ב ביצעו ראלי משמעותי של יותר מ-20% לאחר הבחרותו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב. זאת לאור הצפי כי האחרון יקל על הרגולציה של הבנקים. כמו כן, התחייבויותו להעלות את הצמיחה הכלכלית עשויה להועיל באופן משמעותי עם הבנקים, לאור העלייה ברצון להגדיל את ההלוואות. אם כי, כאמור, מצב זה אינו נשקף מדו"חות הבנקים בעונת הדו"חות הנוכחית. 
רק בשבוע שעבר רמז טראמפ מחדש על שינוי אותו הוא הולך לבצע בענף הבנקאות הקשור לצמצום חוק דוד פרנק.. חוק דוד פרנק הוא חוק אשר קובע כי על ענפים המסכנים את היציבות הפיננסית יש להטיל רגולציה כבדה. הנהנים העיקריים מצמצום החוק יהיו כמובן בנקי ההשקעות אך לא רק. לכן אנליסטים רבים טוענים כי השיפור האמיתי בדו"חות הבנקים יגיע רק במחצית השנייה של השנה, עת הרסן על חיילי ההשקעות של הבנקים האמריקניים יתרופף.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה