לאחר השערורייה: בוולס פארגו יוצאים בתביעת ענק מול המנכ"ל לשעבר

 | 
סוגרים חשבון
הנהלת וולס פארגו (סימול: WFC) הודיעה היום כי תתבע 28 מיליון דולר מג'ון סטאמפ, מי ששימש כמנכ"ל הבנק בשנה שעברה, עת התחוללה שערוריית החשבונות המזויפים בבנק האמריקני. ההודעה מגיעה לאחר חקירה מאומצת בבנק שארכה חצי שנה והעלתה את הממצאים כי לעמוד מעמדו, המנכ"ל "היה איטי מדי בכדי לעמוד בפני האתגרים של הבנק".
נזכיר כי אשתקד  התגלתה פרשה חמורה בוולס פארגו במסגרתה סניפים של הבנק אפשרו פתיחת 2 מיליון חשבונות פיקטיביים כדי לעמוד ביעדי המכירות. הרגולטור הסכים לחתום על פשרה במסגרתה ישלם הבנק קנס של 185 מיליון דולר, אך זה לא הספיק והבנק נאלץ לעמוד בפני שימוע בסנאט. 
סטאמפ התפטר באוקטובר האחרון, לאחר מאבקים רבים להישאר בתפקידו. לפי הערכות, סטאמף פרש עם 130 מיליון דולר מהם 110 מיליון דולר במניות. את חלק אותו ההון, ההנהלה הנוכחית מבקשת להשיב בחזרה לבנק. אך לא רק סטאמפ צפוי לקבל דרישת החזר הון בחודשים הקרובים. וולס פארגו תובעים 180 מיליון דולר מהמנהלים הבכירים שהיו בתפקיד בתקופה המבישה מבחינת הבנק. 
הנשיא הנוכחי של וולס פארג סטיבן סנגר טען כי "מחקר ממצה זה זיהה בעיות רציניות במבנה המבוזר של וולס פארגו ובתרבות המכירות של הבנק". אך ההנהלה הבכירה הקודמת כשלה מלזהות זאת. 
הדו"ח גם מראה כי נוהג המכירות של חשבונות מזויפים, בכדי לנפח את פעילות הבנק היה קיים בוולס פארגו שנים רבות עוד בטרם נחשף לציבור. לשם דוגמא, הדו"ח מזכיר את הסניפים בקולרדו אשר פעלו ברמאות (בצורה דומה) כבר בשנת 2002 ורק חלק מינורי מהאשמים נשאו בתוצאות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה