רעיונות השקעה: 2 מניות מומלצות שנסחרות בתימחור זול

 |  (1)
מחפשים אפסייד?
רגע לפני חג הפסח, ביקשנו מהאנליסט הבכיר סרגי וסצ'ונוק מאופניימר מניות מומלצות כיום בבורסות וול סטריט, זאת בשעה שרבים מעריכים כי חלק גדול מהמניות נסחרות במחירים מלאים וכעת הזמן לבחור מניות בפינצטה.. הנה 2 מניות שאיתר וסצ'ונוק: 
 
1. "חברת Amgen (סימול: AMGN) הנה חברת הביוטכנולוגיה מובילה ווותיקה, שנוסדה עוד ב-1980, הונפקה בוול סטריט ב-1983, וסללה את הדרך לפריחתו של מגזר הביוטכנולוגיה, המהווה כעת כ-20% משווי סקטור הבריאות של S&P500. החברה מתמחה בתחום תרופות ביולוגיות לריפוי תופעות לוואי של טיפולי כימתרפיה לטיפול במחלות הסרטן, בנוסף לתחומים נוספים."
 
"תמהיל מפוזר של המוצרים הקיימים במקביל לצנרת משמעותית של מוצרים עתידיים אינם מתומחרים לדעתנו בתמחורה הנוכחי של חברת Amgen, הנסחרת בדיסקאונט מול מכפילי מדד ה-S&P500 ומגזר התרופות בארה"ב. חברת Amgen, בעלת מחזור הכנסות ענק של כ-23 מיליארד דולר, הציגה בשנים 2011-16 צמיחה של כ-7% בהכנסות ושל כ-15% ברווח התפעולי, בזכות השקות מוצלחות של מוצרים חדשים והעברת החולים לגרסאות חדשות של מוצריה הקיימים. במקביל, הגבירה החברה את קצב חלוקת מזומניה למשקיעים, עם גידול שנתי ממוצע של כ-50% בתשלומי הדיווידנד, המשקף כעת תשואה נאה של כ-3.1%. ואולם, תחזיות הקונצנזוס הנוכחיות לשנים הקרובות מבוססות על מידת שמרנות גבוהה, כאשר צופות האטה בקצב הצמיחה לכ-3% בהכנסות ולכ-6% ברווח התפעולי, במקביל לירידה בשיעור הרווח הגולמי, מרמתו הנוכחית הגבוהה של 81% (נציין כי תחזיות אופנהיימר הנן אף נמוכות מהקונצנזוס, ובכך מספקות מקום להפתעה חיובית בהמשך)."
 
"אנו סבורים כי חברת Amgen, בעלת מובילות בשוק הביוטכנולוגיה הצומח, בעלת עוצמה שיווקית ופיננסית ובעלת קשת רחבה של מוצרים ביולוגיים מסורתיים וחדשים, מהווה הזדמנות השקעה מעניינת בסקטור הבריאות. הצפי לביטול או שינוי רפורמת הבריאות ObamaCare אינו אמור, לדעתינו, לפגוע בפעילות החברה, נהפוך הוא, הוא עשוי לקדם את החברה האמריקאית מבחינת מיצובה בשוק טיפולי הסרטן, המתאפיין בשיעורי צמיחה גבוהים עקב התבגרות האוכלוסיה ורווחיות גבוהה של יצרני התרופות.

מניית AMGN מדורגת תשואת יתר עם מחיר יעד של 189 דולר (אפסייד של 16%), מכפיל 15 לתחזיות הקונצנזוס לרווח הצפוי ב-2018."

2. "חברת Discover Financial Services (סימול: DFS) הנה חברת אשראי ושירותים פיננסיים, בעלת מותג Diners’ Club, מותג כרטיסי אשראי השלישי בארה"ב, המשרת כ-50 מיליון לקוחות. להבדיל מחברות Visa ו-MasterCard, המשמשות בתור רשתות סליקת תשלומים בכרטיסי אשראי, מבלי לקחת את סיכוני האשראי של לקוחות קצה, חברת Discover פועלת בתור בנק אמריקאי, אשר נושא בסיכוני אשראי ועוסק  במגוון פעילויות בתחום האשראי הצרכני. המצב מאפשר חשיפה ישירה למחזור הכלכלי בארה"ב, עם עליה בפרופיל הסיכון בעיתות משבר, אך פוטנציאל לשיפור ניכר ברווחיות בעיתות צמיחה כלכלית במשק האמריקאי."
 
"ההלוואות בכרטיסי אשראי וההלוואות הישירות מתאפיינות ברמת סיכון גבוהה יחסית, אך לעומת זאת נושאות שיעורי ריבית גבוהים: שיעור הרווח מהריבית של DFS עמד ברבעון האחרון על רמה גבוהה של כ-11.8%, זאת בהשוואה לשיעורי NIM של 2%-3% בקרב הבנקים המסחריים בארה"ב. להערכתנו, הנהלת DFS מסוגלת להתחשב בסיכוני מתן האשראי על מנת לשמור על פרופיל חזק של יציבות פיננסית. הדבר בא לידי ביטוי בשיעור תשואה על ההון (ROE) גבוה מהממוצע הענפי, שעומד על כ-23%, רמה כמעט כפולה מהממוצע בקרב הבנקים האמריקאיים המובילים. במקביל, שיעור הלימות הון לפי תקני באזל 3 עומד על 13.8%, גם הוא גבוה מהממוצע בסקטור הפיננסי, והמצב מאפשר חלוקת עודפי מזומנים לבעלי מניות באמצעות רכישת מניות עצמית ותשלומי דיווידנד בשיעור של כ-1.7% (עם פוטנציאל להעלאתו)."
 
"מניית DFS מדורגת תשואת יתר עם מחיר יעד של 85 דולר (אפסייד של 33%), בהתבסס על מכפיל 11 לתחזית רווח 2018,  מכפיל שעדיין נמוך מהממוצע של סקטור הפיננסים, ומשקף בדיסקאונט ניכר עוד יותר למכפילי מתחרותיה בתחום כרטיסי האשראי,  מניות V ו-MA (מכפילי רווח חזויים של 24) ו-AXP (מכפיל רווח של 13). "
 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אל תספרו לנו על מניות פחות מ-3000% עליה. (ל"ת)
  חג שמח 10/04/2017 13:05
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור