בלקברי, זוכרים? מניית החברה הקנדית זינקה היום 12%

 | 
תנודות חדות
ברבעון הראשון של השנה, מדד הנאסד"ק עלה בשיעור שקרוב ל-10% ומתוך כך הגיע לכדי שיא כל הזמנים. מדד הנאסד"ק משקף היטב את התקופה החיובית שעוברת על מניות הטכנולוגיה בוול סטריט. האם הסביבה הזו יכולה להביא לידי גאות גם במניות טכנולוגיה שהיה נדמה שכבר אבד עליהן הכלח. מניית בלקברי (סימול: BB) יכולה להתאים בדיוק להגדרה הזו.
ענקית הטכנולוגיה לשעבר מקנדה, הייתה לפני פחות מעשור אחד מהמותגים המובילים בשוק הסמארטפון העולמי, אך לאחר שהובסה בתחרות על אהבת הקהל לחברות כמו אפל וסמסונג, עברה להתמקד במנועי הכנסה אחרים, דוגמאת עסקי התוכנה של החברה, שברבעון האחרון נראה שהחלו להשתלם לה. 
על פי הדו"חות האחרונים של החברה היא עדיין מפסידה כסף. גודל ההפסד הסתכם ב-47 מיליון דולר, או 9 סנט למניה. אם כי מבלי לכלול פרטים חד פעמיים, החברה מציגה כבר רווח של 4 סנט למניה. מדובר בשיפור משמעותי לעומת שנה שעברה בה החברה הפסידה 238 מיליון דולר או 45 סנט למניה. הדו"ח נכון לשלושת החודשים האחרונים שהסתיימו בפברואר האחרון ובהתאם אליו, המנייה זינקה היום בשיעור של 12%.
בעקבות צמצום פעילות החברה, גם הכנסות החברה ירדו בשנה האחרונה מ-464 מיליון דולר ל-289 מיליון. השירותים אותה מפעילה החברה תרמו 166 מיליון דולר להכנסות והן מציגות יציבות אל מול שנה שעברה. ההכנסות מהשירותים, על פי החברה הם הסיכוי שלה לחזור לקדמת הבמה הטכנולוגית. 
בחודש ספטמבר, הודיעה בלקברי כי היא תפסיק לפתח חומרה בפיתוח ישיר ובמקום זאת תשתמש במיקור חוץ. מאז, היא חתמה על צד שלישי עם יצרנים הודים, אינדונזיים וסיניים. החברה מאמינה כי צעדים אלו ימשיכו לקצץ בעלויות החברה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה