לידיעת טראמפ - נתוני הצמיחה של השוק האמריקני טובים מהצפוי

 |  (1)
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
נתוני התוצר של המשק האמריקני התפרסמו היום והם טובים מהצפוי. הצמיחה הכלכלית של ארה"ב הסתכמה בשיעור של 2.1% ברבעון הרביעי של 2, לעומת צפי השוק שעמד על 2%. נציין כי מדובר בקריאה השלישית במספר של התוצר לרבעון הרביעי, כאשר שתי הקריאות הקודמות הצביעו על צמיחה נמוכה יותר בשיעור של 1.9%. 
החוזים על המדדים רושמים היום ירידות קלות בשלב הטרום בוול סטריט. החוזים נחלשים בשיעור של עד 0.05%. 
חלק מהעלייה בתוצר משויכת לעלייה בתשלומים על אנרגיה ושירותים המיועדים לטיולים של אזרחי ארה"ב. הוצאות הצרכנים באופן כללי עלו בשיעור של 3.5% ברבעון זה. 
חדשות טובות מגיעות גם מהמגזר העסקי, שם החברות מדווחות על עלייה רבעונית ברווחים. הרווחים ברבעון הרביעי של השנה עלו בשיעור של 0.5%, לאחר שזינקו בשיעור של 6% ברבעון השלישי. מדובר בעלייה השלישית מתוך ארבעת הרבעונים האחרונים. למרות התיקון בשני הרבעונים האחרונים, רווחי החברות ירדו בשיעור קל של 0.5% לעומת שנת 2015 (בעקבות ירידה חדה ברבעון השני של השנה).
העלייה ברווחי החברות עקבית עם דיווחי החברות בוול סטריט בעונת הדו"חות האחרונה. כלומר, ברבעון השלישי והרביעי של 2016, נרשמה עלייה ברווחים לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מדובר בעלייה ראשונה לאחר שני רבעונים של ירידות ברווחים. עלייה ברווחים הינה בשורה טובה לכלכלה לאור העבודה שחברות אלו יוכלו להשקיע בכח הייצור שלהם ולהגדיל את כח האדם. 
בד בבד, מאז תחילת השנה, התקווה בשווקים היא שהנשיא הנבחר דונלד טראמפ יוריד את מס החברות ויחליש את כוחות הרגולציה. נתונים אשר אמורים לתמוך בייצור ולהגדיל את הצמיחה גם בשנה הנוכחית. 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מזל שהודעתם לו. מה הזלזול הזה? (ל"ת)
  דני 30/03/2017 17:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור