ברקע לריצה לנשיאות: הונו של דונלד טראמפ נחתך בכמיליארד ד'

 | 
הפסיד כסף
לאורך שנת 2016, עושרו והונו של דונלד טראמפ הצטמצם בכ-1 מיליארד דולר, זאת ברקע לריצתו לנשיאות ארה"ב. כך מפרסם היום (ג') בנתונים הרשמיים השנתיים שלו אתר פורבס. טראמפ אמנם זכה לבסוף בבחירות לנשיאות, אך שוויו של הנשיא הטרי נאמד ב-3.5 מיליארד דולר כאשר רוב ההון כולל שטחי משרדים ורשתות קמעונאות במנהטן, שם טראמפ מחזיק 10 בניינים. 
נציין כי טראמפ, בעת ריצתו לנשיאות, טען כי הונו מגיע לכדי יותר מעשרה מיליארד דולר. בתוך כך, בפורבס ממקמים את טראמפ במקום ה-544 מבחינת כמות הון מבין עשירי העולם. בשנת 2015, דירוגו היה 324 בעוד הונו נאמד ב-3.7 מיליארד דולר. 
מתוקף מינויו כנשיא, טראמפ לא יוכל לעמול בכדי להגדיל את הונו בחזרה, כאשר אסור לו לעסוק בעסקים פרטיים. כחלק מפעולותיו הראשונות כנשיא, טראמפ רשם את עסקיו על שם בניו, והם ינהלו את האחרונים בזמן כהונתו. 
הירידה בכמות הונו של טראמפ נעשתה ברקע למגמה רחבה יותר שבה הונם של המיליארדרים ירד מ-7.7 טריליון דולר בשנת 2015, לכדי 7.4 מיליארד דולר בשנת 2016. באופן כללי, מספרם קטן לכדי 2,397 בלבד, ירידה של 3% מול שנת 2015.  מדובר בשנה הראשונה, מאז המיתון העולמי של שנת 2008 שבה כמות המיליארדרים העולמית קטנה מסביב לעולם. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה