טסלה תגייס כ-1.15 מיליארד דולר בוול סטריט, המניה הגיבה

 | 
הנפקת מניות
חברת טסלה (סימול: TSLA) הודיעה אמש לאחר נעילת המסחר כי היא מצפה לגייס סכום של כ-1.15 מיליארד דולר בוול סטריט באמצעות הנפקת מניות רגילות וניירות ערך עדיפות להמרה. מהלך זה מצביע על הצורך של טסלה בגיוס מזומנים כשהיא נכנסת לשלבי הייצור של רכב הדגל של החברה, הסדאן החשמלי Model 3. בתוך כך, מניית החברה זינקה 2.5% במסחר בוול סטריט.
הצעד הנוכחי לגיוס מזומנים מצד טסלה היה צפוי מאז סוף שנת 2016, כאשר בחודש האחרון היה נראה כי מדובר בעניין של שבועות עד להודעה מצד החברה כאשר המנכ"ל, אלון מאסק, אמר כי החברה "מתקרבת לקצה" בכל הקשור לצרכי המזומן שלה. אניסטים בוול סטריט ציפו כי החברה תנסה לגייס הון בשווי של עד 2.5 מיליארד דולר.
טסלה כבר פנתה מספר פעמים לוול סטריט במטרה לגייס הון זר. החברה סבלה מתזרים מזומנים שלישי מאז 2014 והציגה רווח רבעוני רק פעמיים מאז שהונפקה לציבור. החברה החזיקה במזומנים ושווי מזומנים בגובה 3.39 מיליארד דולר בסוף 2016, אך רוב הכסף הגיע מהנפקת מניות לציבור בחודש מאי, מהמאזן של הרכישה האחרונה של טסלה, חברת SolarCity, (חברה אותה הקים אלון מאסק יחד עם בן דודו המעניקה פתרונות אנרגיה מתחדשת), ועם כמיליארד דולר במסגרת אשראי.
טסלה אף הזהירה כי היא צפויה להוציא בין 2-2.5 מיליארד דולר במהלך המחצית הראשונה של 2017, מה שישאיר לה כרית ביטחון נמוכה בתקופה קריטית של ייצור הדגם החדש של החברה, שלדבריה אמור ללצאת לדרך בתחילת חודש יולי.
החברה מסרה כי היא תציע 250 מיליון מניות רגילות לצד 750 מיליון ניירות ערך עדיפות הניתנות להמרה בשנת 2022. טסלה אמרה כי היא תשתמש בהון שיגויס "לחיזוק המאזן של החברה ולצמצום הסיכונים הקשורים בגידול המהיר של עסקי החברה בעקבות ההשקה של הרכב החדש, לצד מטרות תאגידיות כלליות". עוד מסרה החברה כי המנכ"ל, אלון מאסק, צפוי לרכוש 25 מיליון מניות לפי מחיר הנעילה שיקבע היום.
לפני כשלושה שבועות הנהלת טסלה פרסמה כי היא דבקה בלוח הזמנים בנוגע לייצור מודל 3 של החברה שיחלו ביולי הקרוב. צפי הייצור מגיע לכדי 5,000 מכוניות לשבוע בשנה הנוכחית ועלייה לכדי 10,000 מכוניות בשבוע בשנת 2018. כמו כן דיווחה כי נרשמו ברבעון שיא בהזמנות של דגמי S ו-X מייצורה של החברה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה