בשרודרס לא מתלהבים מנאום טראמפ ומכוונים לקראת נאום יילן בשישי הקרוב

 | 
לאחר הראלי
נאומו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בפני הקונגרס יצר אתמול (ד') ראלי בשווקים, כאשר המדדים קובעים שיאים חדשים והדאו ג'ונס חוצה את גבול ה-21,000 נק'. אם כי נראה שלא כולם שותפים לחגיגה. על פי קית' ווייד, הכלכלן הראשי של שרודרס, "הרטוריקה של טראמפ נותרה כובשת, אך הייתה דלה בפרטים". 
דבריו של וידס נאמרו במסגרת סקירה ששלחו למשקיעים, כאשר הוא מוסיף כי תוכניותיו של הנשיא הטרי ליצירה מסיבית של מקומות עבודה צפויה לגרום לעלייה חדה בשיעורי האינפלציה בארה"ב. לדבריו, האינפלציה תגיע לאור העובדה כי שוק העבודה בארה"ב קרוב לתעסוקה מלאה וטראמפ עצמו נלחם בצמצום ההגירה אל תוך המדינה. 
בתוך כך, לאור העליות בצפי לאינפלציה, השוק חוזה כי הפד' יעלה את הריבית בפגישתו הבאה בחודש הקרוב בשיעור של 75%. רמת הריבית כרגע במשק האמריקני נעה בין 0.5% ל-0.75% לאחר שהבנק העלה את הריבית בדצמבר האחרון, אך נמנע מלעשות כך בחודשיים האחרונים. 
למעשה, נציגים בקרב ועדת הריבית עצמה שולחים רמזים עבים לגבי תוצאות אותה פגישה מתקרבת. וויליאם דאדלי, אשר נמנה עם הנציגים ה"יוניים" יותר בוועדה, טען כי הסיכויים הולכים ועולים. על פי וידס, יילן תנאם מחר ותציג את גישתה בנוגע לשאלת הריבית, בנאום שצפוי לרכז עניין עצום, כאשר זו תהיה ההזדמנות האחרונה שלה להכין את השווקים לקראת ההחלטה המתקרבת.
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה