נשיא הפד' של דאלאס: "הגיע הזמן להפסיק את המדיניות המוניטארית המקלה"

 | 
פדרל ריזרב
נשיא הפד' של דאלאס, רוברט קפלן, מאמין כי הגיע הזמן שהבנק המרכזי יחל בהקשחת המדיניות המוניטארית. בראיון ל-CNBC אמר קפלן כי מוטב והפד' יחל לפעול "במוקדם ולא במאוחר", כשהוא חוזר על ביטוי זה מספר פעמים בימים האחרונים בכדי לאותת על כך שיש מקום להעלאות ריבית השנה.
קפלן אמר כי "אני דווקא חושב שאנחנו עכשיו קרובים הרבה יותר לפגוש את יעדי התעסוקה והאינפלציה שלנו". נשיא הפד' של דאלאס הוסיף כי "ברגע שהגעת למסקנות אלו, אתה צריך לנצל את ההזדמנויות ברגע שהן מציגות את עצמן".
בימים האחרונים נראה כי השווקים החלו לתמחר הסתברות גבוהה יותר להעלאת ריבית כבר בישיבה הקרובה בחודש מארס. בעוד ישנם מדדים שמציגים הסתברות של 50% להעלאת ריבית במארס, בורסת הסחורות של שיקגו מעריכה את סיכוי זה בכ-33%, לאחר שאמש סיכוי זה עמד על כ-31% בלבד.
קפלן התייחס להסתברויות אלו ואמר כי הם אינם רחוקים מהמציאות, אך לדעתו מועד ההעלאה אינו חשוב כמו תוואי הריבית. בנושא אחר קפלן הביע אופטימיות בנוגע לשינויים שצפויים להגיע עם ממשלתו החדשה של טראמפ.
הנשיא טראמפ הבטיח כאמור שורה ארוכה של צעדים שמטרתם למשוך את כלכלת ארה"ב אל מחוץ לקצב הצמיחה הנמוך שנרשם מאז המשבר הכלכלי הגדול. מבין תכניותיו הכלכליות, טראמפ צפוי להגדיל את ההוצאות הממשלתיות על תשתיות לצד הפחתת מיסים והורדת רגולציות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה