נתון חזק בארה"ב: הזמנות המוצרים עלו 1.8% בחודש ינואר

 | 
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
אחד מנתוני הצריכה העיקריים לחודש ינואר התפרסם היום טרם פתיחת המסחר בארה"ב והוא הזמנות המוצרים ברי הקיימא. תוצאות הנתון היו גבוהות מהמשוער והציגו עלייה בשיעור 1.8% לעומת חודש דצמבר האחרון. צפי השוק עמד על 1.7%. אם כי כמות הזמנות מוצרי הליבה (בניכוי הזמנות התחבורה) ירדו בחודש שעבר בשיעור של 0.2%. 
חשוב מכך, החודש נרשמה עלייה בהשקעות העסקים, זה החודש השני ברציפות. מדובר בנתון שהציג ירידות באופן כמעט סיסטמתי בשנה שעברה. בתוך כך כלכלנים צופים עלייה בשנה הנוכחית לאור הסיום הירידה ברווחים שאפיינה את השוק בתחילת השנה שעברה והסתיימה בשני הרבעונים האחרונים. 
ניתן לשער כי הזמנות המוצרים גדלה גם כחלק מהצפי לכך שתוכניות המיסוי והורדת הרגולציה של הנשיא טראמפ תתמוך ביצור. נזכיר כי רק שבוע שעבר שר האוצר הנכנס סטיב מנוחין טען כי "האג'נדה הכלכלית שלנו (ממשל טראמפ), נושאת מטרה אחת והיא צמיחה, והנושא הראשון והחשוב ביותר שישפיע עליה היא תכנית המס". עוד הוסיף כי "התוכנית תתמקד בקיצוץ במיסים למעמד הביניים, פישוט מערכת הגבייה והפיכת התעשייה לתחרותית יותר אל מול שאר העולם".
מנוחין התייחס לשאלה, האם תוכנית המס החדשה תכלול גם שינויים בגביית המיסים בגבולות המדינה כנגד ייבוא. לטענתו הוא מבין את החששות שנשמעים כרגע על ידי גורמים תעשייתיים במשק האמריקני אך הוסיף כי שינויים במס הגבולות יכולים להכיל גם "היבטים מעניינים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה