ג'י.סי. פני פרסמה את הדו"ח והודיעה: "נסגור עד 140 סניפים"

 | 
רשת במשבר
ענקית בצרות. ג'י.סי.פני (סימול: JCP) ענקית הקמעונאות האמריקנית פרסמה את הרווחים שלה לרבעון האחרון של שנת 2016 והציגה רווח של 64 סנט למניה המהווים שלושה סנט מעל לצפי השוק. הכנסות החברה החמיצו את צפי השוק כאשר הסתכמו ב-3.96 מיליארד דולר לעומת צפי שוק של 3.98 מיליארד. המכירות בחנויות הקיימות אכזבו כאשר ירדו בקצב שנתי של 0.7%, קצב גבוה מהצפי של השוק שנאמד בשיעור של 0.1%.
חשוב מכך, הנהלת הרשת הודיעה כי תסגור 140 סניפים בחודשים הקרובים. מנייתה של הרשת צונחת בשיעור של כ-8% במסחר בוול סטריט, לאחר שתנועתה אופיינה בתנודתיות בשעות האחרונות. זאת ככל הנראה ברקע לשיקולי המשקיעים, האם סגירה משמעותית כל כך של חנויות (לחברה יש כיום מעט יותר מ-1,000 סניפים) עשויה להגדיל את רווחי החברה. 
 
פרט לסגירת הסניפים, הנהלת הרשת מתכננת גם לסגור שני מרכזי הפצה. על פי מנכ"ל החברה מרווין אליסון, סגירה של מרכזי ההפצה והסניפים תאפשר לרשת להתמקד בסניפים הרווחיים ולהגדיל את הסטנדרט הכללי של החברה. 
בחודש הבא, הרשת תחל לפרסם בפומבי אילו סניפים אמורים להיסגר. שיעור הסניפים שאמורים להיסגר ברשת נע בין 13% ל-14%, אם כי סניפים אלו אחראים על פחות מ-5% משיעור ההכנסות. הסניפים שיבקשו להמשיך לפעול יצטרכו להציג הון משמעותי או תזרים מזומנים חיובי, כך מסרה החברה. 
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה