מניית סירס נסקה היום 25.6% לאור ארגון מחדש של החברה

 | 
פריצת רמת התנגדות, צילום: Getty images Israel
מניות סירס (סימול: SHLD) נסקה היום בשיעור של 25.6% לאחר שהחברה הודיעה על תוכנית לארגון מחדש של נכסי החברה. מטרת הארגון מחדש מטרתו לחסוך לחברה מיליארד דולר על בסיס שנתי. לאור זינוקה של מניית הקמעונות, שווי השוק של החברה מגיע לכדי 745 מיליון דולר.
מתוקף התוכנית, סירס מתכוונת להתאחד עם חברת הבת שבבעלותה KMART , תוך הסתמכות על מידע עדכני שישפר את פעילות שתי החברות. אך היא מתכוונת גם להמשיך ולמכור נכסים שברשותה. סירס מכרה לאחרונה את חברת ביגוד העבודה שלה Craftsman, בהון שקיבלה לצד נכסי נדל"ן אחרים שתמכור, היא מתכוונת להקטין את עלויות המימון שלה ולצמצם את חובותיה. כך על פי מנכ"ל החברה אדוארד למפרט.  

כאמור, אחת מההחזקות הגדולות של סירס היא קיימארט. סירס מתכוונת לסגור 64 חנויות של קיי-מארט בניסיון לעצור פעילויות מפסידות, אם כי ההנהלה כבר הודיעה כי אינה מחפשת קונה לרשת הספציפית הזו. 

כך או כך, בנוגע לרבעון האחרון של שנת 2016, סירס צופה הכנסות של 6.1 מיליארד דולר,  זאת לעומת צפי השוק שעומד על 5.68 מיליארד דולר. הפסדה של החברה אמור לנוע בין 535 מיליון דולר ל-635 מיליון. מכירות החברה אמורות לרדת ב-10% שנה על פני שנה. בשנה האחרונה מניות סירס צללו יותר מ-63%, בעוד ה-S&P 500 עלה 24.6%.

בשנה שעברה, מניית סירס הייתה החברה עם כתבי השורט הרבים ביותר מבין חברות מדד הראסל 3000. ניתן לפרש כי הרבה משקיעים חיכו לחברה בפינה לאור הרעיון כי זו תמשיך לשרוף מזומנים בעקבות עסקיה המפסידים ותבחר שלא למכור את הנכסים שברשותה. הרה ארגון מצביע על כך שזו אכן מוכנה למבצע מכירות שיכלול את מיטב נכסיה הנדלניים כאשר תסגור 150 סניפים שונים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה