נשיא סין מגיב לטראמפ: "אף אחד לא מרוויח ממלחמות מסחר"

 |  (4)
מחליש את הלהבות
בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב הביאה ליצירת חשש כי האחרון מסוגל לפתוח במלחמות מסחר של ארה"ב נגד מדינות כמו מקסיקו וסין. זאת מאחר שיבקש להגדיל את המכסות שמדינות יצרניות יצטרכו לשלם במידה ויבקשו לייצא לארה"ב. בכנס דאבוס היום (ג'), נשיא סין שי ג'ין-פינג, נקט בגישה פייסנית כלפי הצהרותיו של טראמפ וטען כי "אף מדינה אינה מנצחת ממלחמות מסחר". 
לטענתו, תהליכי הגולבליזציה שהתרחשו בשנים האחרונות בכלכלה העולמית, היא למעשה מנוע הצמיחה העולמית ואין להאשים בה את החולי. נציין כי אמירתו נעשית ברקע למהלכים אנטי גלובליים שהתרחשו בשנת 2016 כמו אירוע הברקזיט שיביא ליציאתה של בריטניה מהאיחוד. לדבריו, "זה נכון, הגלובליזציה יצרה בעיות חדשות, אם כי אין בכך הצדקה למחוק את השינוי (...) במקום זאת עלינו להסתגל ולהנהיג גלובליזציה כלכלית, שתרכך את ההשפעות השליליות שלה ולתשמר את היתרונות עבור כל המדינות."
נאומו של ג'ין פינג מצביע על הפעם הראשונה בה ראש ממשלה סיני מבקר הפסגה העסקית בדאבוס. הוא השתמש בפורום לקידום גלובליזציה והזהיר כי גישות פופוליסטיות יכולות להוביל לכך שהמלחמה הבאה תהיה בעוני. הוא הזהיר כי נקיטה בגישה של מידה כנגד מידה בנוגע לבקרות סחר לא יעזור לאף אחד, וקבע כי "אף אחד לא ייצא כמנצח במלחמה בסחר העולמי."
פינג סיים בנימה פואטית כאשר אמר ש"המבקשים פרוטקציוניזם הוא משול לנעילה העצמית שלך בחדר חשוך. את עשוי להיות מוגן מרוחות וגשמים  אך כך גם אור ואוויר".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מס איזון ימנע משברים כלכליים
  לילי 18/01/2017 09:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העודף המסחרי בסחר החוץ במדינות יוצר רווחה . והגרעון המסחרי בסחר החוץ יוצר עוני ומשברים . הפתרון היינו מס איזון לאיזון הגרעון המסחרי . המס יוטל על סחורות יבוא וישמש לסבסוד תעשיות . גלובליזציה ללא גבולות יצרת מלחמות ומשברים ויש לאזנה .
  סגור
 • 3.
  החדר יהיה מוגן מקומוניסטים ,הם תמיד מדברים לאחרים כמו
  בא 17/01/2017 18:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לילדים ,זה בגלל שהתרגלו שכולם מסכימים לכול מילה של המנהיג , שילטון הפחד .
  סגור
 • 2.
  המנטרה השמאלנית (ל"ת)
  בא 17/01/2017 17:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  גלובליזציה ,הכול מיוצר בסין ,וככה הוא רוצה שישאר ,השמאל
  בא 17/01/2017 16:23
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בגד בארהב והעביר את כול הייצור לסין . מותר לסחור רק עם מדינות דמוקרטיות ,עם סין לא ניתן להתחרות .
  סגור