ראש ה-CIA לשעבר: "מציע לטראמפ לשקול פעמיים את השימוש בטוויטר"

 | 
הרשת הנשיאותית
ג'יימס וולסי, לשעבר ראש ה-CIA ויועץ בכיר לשעבר של הנשיא הנבחר, אמר כי על טראמפ לשקול פעמיים את השימוש ברשת החברתית טוויטר לאחר כניסתו באופן רשמי לבית הלבן. וולסי אמר כי על טראמפ לראות בעיניים חדשות את השימוש בטוויטר מכיוון "שלמשול ב-140 תווים (הגבלת התווים בטוויטר) זה הרבה יותר קשה". מבלי לפרט, וולסי הוסיף כי למרות זאת ישנם מספר נסיבות בהם טוויטר יכולה להועיל לנשיאותו של טראמפ.
לדברי וולס, החוקה בארה"ב שרדה מבחנים רבים, אך להבין כיצד להתמודד עם הרשת החברתית טוויטר "זהו משחק חדש". על מנת לשמור על הביטחון, יצטרכו לגלות "יצירתיות" בשמירה על נשיא מצייץ. לדבריו של וולס, אין כל ספק שטראמפ הוציא את המיטב מהרשת החברתית במהלך הבחירות לנשיאות, ואף הפך את טוויטר לכלי משמעותי במערכת הבחירות מכאן והאלה.
וולס טוען כי לשימוש של טראמפ בטוויטר אין תוצאות הרות גורל, לא לטובה ולא לרעה, זאת עד אשר טראמפ יכנס לתפקידו באופן רשמי. יחד עם זאת נציין כי ציוציו של טראמפ גררו תנודות חדות במספר מניות לאחר שתקף אותן באופן ישיר באמצעות הטוויטר. נזכיר כי רק בחודש האחרון, ובטרם שנכנס לתפקיד, הפיל טראמפ את מניית לוקהד מרטיין בכ-5% לאחר שצייץ כי עלות מטוס הקרב העתידי F-35 שהחברה מייצרת גבוהה מדי. ציוץ דומה שלח לעבר חברת בואינג ואף איים לבטל את העסקה עמה לייצור המטוס הנשיאותי. ביום שישי האחרון גרר את מניות הרכב באסיה לירידות שערים לאחר שתקף את חברת טויוטה על כוונתה להקים מפעל לייצור דגמי טויוטה במקסיקו, ואמר כי החברה "תפגוש מס גבוה בגבול".
וולסי, שעמד בראש סוכנות הביון תחת ממשלתו של ביל קלינטון, אמר כי התנדב בחודש ספטמבר לייעץ למועמד לנשיאות מטעם המפלגה הרפובליקנית, דונלד טראמפ. וולסי הודיע בשבוע שעבר על פרישתו מצוותו של טראמפ לאחר שכבר לא התבקש לעשות דבר מאז תוצאות הבחירות, ומאחר ולא רצה לתת את הרושם כי הוא ממשיך לייעץ לנשיא הנבחר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה