ברקע להחלטת הפד' - מדד המחירים לצרכן בארה"ב ממשיך לעלות

 | 
גרף, צילום: Getty images Israel
פחות מיממה לאחר ההחלטה להעלות את הריבית בארה"ב, מתפרסמים היום במשק האמריקני נתוני האינפלציה שמציביעים על המשך מגמה של עליות מחירים בארה"ב. מדד המחירים לצרכן עלה בחודש נובמבר בשיעור של 0.2%. בקצב שנתי, מדד המחירים לצרכן עלה בשיעור של 1.7%. בחודש אוקטובר, מדד המחירים לצרכן עלה בשיעור של 0.4%. 
נזכיר כי אתמול הבנק המרכזי חזה כי יעלה את הריבית שלוש פעמים לאורך שנת 2017. מדד המחירים הנוכחי אשר מצביע על עלייה במחירי השכירויות תומך בתחזית זו. החוליה החלשה במדד ממשיכה להיות מחירי האנרגיה. 
מדד מחירי הליבה, אשר אינו כולל בתוכו את מחירי האנרגיה והמזון עלה החודש בשיעור של 0.2%, לאחר שעלה בחודש אוקטובר בשיעור של 0.1% בלבד. 
מאז הבחרותו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב נרשמה עלייה בציפיות האינפלציה בארה"ב. זאת ברקע להצהרתו כי יבקש להגדיל את ההוצאה הממשלתית בכדי לדחוף את הצמיחה הכלכלית. נתונים אלו גם הם, על פי הבנק המרכזי, תמכו בהחלטה להעלות את הריבית. 
ברקע להצהרתו של טראמפ, מדד הייצור של פילדלפיה התפרסם גם הוא היום בטרם פתיחת המסחר והציג עלייה חדה לכדי 21.5 נקודות. מדובר במדד אשר מצביע על סנטימנט הייצור הגבוה ביותר מאז נובמבר 2014. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה