ג'י פי מורגן: "בנקי השקעות בארה"ב 'אטרקטיביים' יותר מאלו באירופה"

 | 
סקטור פיננסים
בדו"ח שהגיש בנק ההשקעות ג'י פי מורגן נכתב כי בנקי ההשקעות היושבים בשטחי ארה"ב צפויים לראות רווחים גבוהים יותר מהמתחרים ביבשת אירופה במהלך שנת 2017 בעקבות תכניות המס של הנשיא הנבחר, דונלד טראמפ.
בדו"ח של ג'י פי מורגן על ביצועי הבנקים האירופיים לשנת 2017 נכתב כי "בנקי השקעות גלובליים ומנהלי הון ממוקמים היטב עם פוטנציאל צמיחה של 21% ברווחים למניה בתרחיש הטוב, כאשר הבנקים בארה"ב נשארים אטרקטיביים באופן משמעותי עם הערכות שווי גבוהות יותר בעקבות השקעות טובות יותר וסיכון נמוך יותר לעמוד בפני תביעות משפטיות".
על פי הבנק, טראמפ אמר כי יש לחתוך במס החברות משיעור של 35% לכדי 15% בלבד, כאשר מזכיר האוצר המועמד, סטיבן מנוצ'ין, אמר כי על רפורמות המס להישאר בראש סדר העדיפויות. יחד עם זאת, הבנקים האירופיים עם שלוחות בארה"ב צפויים ליהנות גם הם מרפורמות אלו. בנק ההשקעות הוסיף כי "שיעור מס הנמוך ב-20% מזה הנוכחי יעניק עד 19% תוספת ברווח למניה לבנקים אמריקנים ועד 10% לבנקי השקעות אירופיים ומנהלי נכסים".
מלבד השקעות בעלי סיכון וצמיחה כלכלית חלשה, הבנקים האירופיים ייאלצו להתמודד עם מספר אירועים פוליטיים במדינות מפתח ביבשת, כמו הבחירות הקרובות בגרמניה, צרפת, הולנד וככל הנראה גם איטליה.
מהבנק נכתב כי "עם משעל העם באיטליה מאחורינו, אירועים פוליטיים ימשיכו למשוך את תשומת הלב במהלך 2017. המשא ומתן עם בריטניה בנוגע לתנאי עזיבת האיחוד האירופי, עם הפעלת 'סעיף 50' עד לסוף חודש מארס, מהווה סיכון נוסף". סיכון נוסף הקשור ל'ברקזיט' נוגע לחוקי הדרכונים באירופה שמאפשרים לשירותים פיננסים בלונדון למכור את שירותיהם למשקיעים באזור הכלכלי האירופי ללא אישור מכל מדינה בגוש האירופי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה