נשיא הפד' של ניו יורק, וויליאם דדלי: "יותר תמריצים כלכליים יכולים להביא לעליית ריבית מהירה יותר"

 | 
מאקרו ארה"ב
נשיא הפד' של ניו יורק, וויליאם דדלי, אמר כי הוא תומך בהעלאת ריבית בקצב מתון במידה וכלכלת ארה"ב תמשיך להתקדם במסלול הנוכחי. דדלי עוד הוסיף כי התנאים הפיננסים התהדקו מעט מאז הבחירות לנשיאות ב-8 לחודש נובמבר.
דדלי, שהינו אחד מקובעי המדיניות המשמעותיים יותר בפדרל ריזרב, אמר כי "עדיין קיימת מידה מסוימת של חוסר וודאות בנוגע להתפתחות המדיניות הפיסקאלית במהלך השנים הקרובות. כיום עדיין מוקדם מדי להגיע למסקנות מוחלטות". דדלי הוסיף כי השווקים מצפים להרחבת המדיניות פיסקאלית וקצב עליית ריבית מהיר תחת ממשלתו של טראמפ.
מאז הבחירות לנשיאות ניירות הערך ומטבע הדולר נסחרו בעליות שערים. דדלי תיאר זאת כ"התהדקות", אך לא כתופעה מדאיגה כיוון שהוא מקשר זאת לציפיות של המשקיעים כלפי ההוצאות הממשלתיות שידחפו מעלה את השוק הפיננסי. טראמפ נשבע להעלות את הוצאות הממשלה על תשתיות, לחתוך בשיעור המס, להוריד את ההתערבות הממשלתית ולקיים משא ומתן מחודש על הסכמי סחר בינלאומיים.
כלכלנים רבים מצפים כי הפדרל ריזרב יעלו את שיעור הריבית ב-14 לחודש דצמבר, כאשר העלייה האחרונה התרחשה בחודש דצמבר אשתקד והייתה עליית הריבית היחידה במהלך העשור האחרון. נציין כי השווקים מעריכים את סיכויי העלאת הריבית בכ-94.9%. דדלי הינו בעל זכות הצבעה קבוע בפד'.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה