במורגן סטנלי מזהירים בפני ההשלכות של 'קפיצה משולשת פוליטית' באירופה

 |  (1)
בצל הבחירות
במורגן סטנלי מזהירים כי בעוד הצמיחה הגלובלית עשויה לעלות לקצב של 3.4% במהלך 2017, עדיין קיימים סיכונים פוליטיים בשווקים שיכולים להכביד על שיעור הצמיחה. בנק ההשקעות הזהיר כי חוסר הוודאות בנוגע לממשל האמריקני החדש, תחילת המשא ומתן של ה-'ברקזיט' ובחירות מפתח ביבשת אירופה יכולים להכביד על הצמיחה הכלכלית.
אלגה בארטש, כלכלנית ראשית במורגן סטנלי, אמרה כי "עם משאל העם באיטליה, הבחירות לנשיאות בצרפת, והבחירות לראשות הממשלה בגרמניה, אנחנו למעשה נמצאים בפני 'קפיצה משולשת פוליטית' באירופה". בארטש הוסיפה כי "מטאו רנזי ככל הנראה יפסיד במשאל העם על החוקה, אבל אנחנו לא מצפים שזה יוביל לבחירות מוקדמות בתוך המחצית הראשונה של השנה". נזכיר כי אזרחי איטליה ייצאו לקלפיות על מנת להצביע במשאל העם בנושא הרפורמות במבנה הפרלמנט. לכתבה המלאה, לחץ כאן.
בנק ההשקעות מצפה כי הצמיחה בגוש האירופי תגיע לכדי 1.4% בשנת 2017, אך לוקח בחשבון את ההשפעות של הפתעות פוליטיות אפשריות. ישנם מספר אירועים פוליטיים משמעותיים ביבשת אירופה במהלך שנת 2017, כאשר המשקיעים יעקבו מקרוב אחר התוצאות במיוחד בעקבות תמיכה גוברת במפלגות פופוליסטיות. הבנק מזהיר כי נוכחות גוברת של מפלגות פופוליסטיות בפוליטיקה יכולה להשפיע על המסחר העולמי, המדיניות המוניטארית בשווקים, ובסופו של דבר על היציבות של האיחוד האירופי.
בארטש אמרה כי "אנו מודאגים מעליית המפלגות הפופוליסטיות המתנגדות לגלובליזציה כיוון שקיים קשר הדוק בין גלובליזציה, עליה בפרודוקטיביות ובהשקעות, כך שבמידה ותהיה נסיגה מהגלובליזציה, הדבר לא רק יפגע במסחר הבינלאומי, אלא גם יפגע בשרשראות האספקה הגלובליות ויקשה על החלטות ההשקעות של החברות". נכון לעת עתה, במורגן סטנלי מעריכים כי הבנק המרכזי האירופי יהדק את המדיניות המוניטארית לקראת חודש ספטמבר 2017.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בדיוק להפך! הצמיחה תעלה אם הגלובליזציה תרוסן!!!
  יעקב 29/11/2016 08:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בדיוק להפך! ריסון השפעות הגלובליזציה , כולל עצירת נחשול של מוסלאמים לא פרודוקטיבים באירופה, תעלה את הצמיחה. מורגן מערב דעות פוליטיות אישיות בכלכלה! תסתכלו על בריטניה: היא מתחילה בפריחה - עקב הצעדים ליציאה מהגוש!!!!
  סגור