מדד מחירים לצרכן עלה החודש בקצב הגבוה ביותר מזה חצי שנה בארה"ב

 | 
מדד המחירים, צילום: Getty images Israel
מדד המחירים לצרכן בארה"ב רשם היום את העלייה החדה ביותר שלו מזה שישה חודשים. האינפלציה בחודש אוקטובר עלתה בשיעור של 0.4%, לאחר שכבר עלה בשיעור של 0.3% בחודש ספטמבר. העלייה במחירים מגדילה את הסיכויים לכך שהבנק המרכזי בארה"ב יעלה את הריבית בישיבתו הבאה בחודש דצמבר. 
בהשוואה שנתית (אוקטובר 16 מול אוקטובר 15) המחירים בארה"ב עלו בשיעור של 1.6%. מדד מחירי הליבה עלה בחודש האחרון בארה"ב בשיעור קל של 0.1%. מדד מחירי הליבה מנכה בבדיקה את השינוי במחירי המזון והאנרגיה. בהסתכלות שנתית, מדד מחירי הליבה עלה בשיעור של 2.1% וגם הוא מהווה אינדיקציה תומכת להעלאת הריבית על ידי הבנק המרכזי בארה"ב. 
הפד' הותיר בחודש נובמבר את הריבית על כנה (בין 0.25% ל-0.5%), אם כי טען שהמניעים להעלאת ריבית ממשיכים להיות משמעותיים. בפעם האחרונה שהבנק המרכזי העלה את הריבית הייתה בדצמבר האחרון, הוא עשה זאת דאז לראשונה מזה עשור.  
צפי השוק להעלאת ריבית בדצמבר הקרוב עומד כבר על יותר מ-90%. נציין כי נרשמה עלייה בצפי זה מאז בחירתו של דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב. טראמפ התחייב להפעיל תוכניות תמריצים שונות שעשויות להגדיל את הגרעון ולקדם את העלאת הריבית במדינה. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה