לראשונה - תביעות כנגד מוכרי מוצרים מזויפים באתר אמאזון

 | 
אמאזון, צילום: גטי אימג'ס ישראל
חברת אמאזון תיקח לראשונה מוכרי מוצרים מזויפים לבית משפט, זאת לאחר שמספר עולה של עסקים באתר מחו על כך שמוצרים מזויפים פוגעים ברווחיות שלהם ואף מסכנים את הצרכנים. אמש הגישה החברה תביעה כנגד קבוצה של מוכרים שהציעו באתר ציוד אימון אישי מזויף מסוג TRX.
במקרה נוסף, אמאזון תבעה מוכרים שהציעו למכירה גרסאות שונות של אביזרים להובלה של חפצים בעלי משקל רב בשם Forearm Forklift, חברה שסבלה באופן קשה מזיופים באתר אמאזון. מייסד החברה, מארק לופריאטו, אמר כי הגיש מעל 100 בקשות להסרת המשתמשים שמכרו מוצרים מזויפים של החברה באמאזון, אך הזיופים המשיכו להגיע בזה אחר זה. החברה הוסיפה כי "כאשר לקוחות רוכשים מוצרים מזויפים, זה פוגע באמונם של הצרכנים, המוכרים, והיצרנים בחברת אמאזון, ובכך פוגע במותג אמאזון וגורם לנזק בלתי הפיך למוניטין".
למעשה אין לאמאזון אפשרות להימנע לחלוטין מבעיה זו. החברה מייצרת מעל 75 מיליארד דולר בשנה במסחר, וקרוב למחצית ממחזור זה מגיע ממוכרי צד שלישי. יחד עם זאת, אמאזון מגלה עניין בלקיחת הצדדים שאינם עומדים בהסכמי האתר לבית המשפט, החברה יכולה לפחות לקוות להרתיע מפני מוכרי מוצרים מזויפים עתידיים בעזרת איומים בתביעות משפטיות פוטנציאליות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה