תנועות קיצוניות - איזו מניה זינקה יותר מ-10% במסחר?

 | 
סוחר, צילום: Getty images Israel
עונת הדו"חות ממשיכה לספק סיפורים מעניינים במסחר האמריקני כאשר אלו בתורם גורמים לתנועה דרמטית במניות של חברות גדולות כקטנות. להלן דוגמה לצמד חברות שכאלו.
1. Shake Shak  (סימול: SHAK) - רשת המזון המהיר פרסמה אמש את הדו"ח לרבעון השלישי והציגה הכנסות וצפי עתידי לרווחים גבוה מכפי שחזה השוק. מניית שייק שק טיפסה בשיעור של 10.6% במסחר. הכנסות החברה נסקו בשיעור של 40% מול השנה שעברה לכדי 74.6 מיליון דולר, בעוד המכירות בסניפים הקיימים עלו בשיעור של כמעט 3%. שווי השוק של החברה מגיע לכדי 1.3 מיליארד דולר.
החברה חוזה כי הכנסותיה השנה יסתכמו לכדי 265 מיליון דולר (שיפור לעומת התחזית הקודמת של 256 מיליון דולר). שנה הבאה החברה צופה הכנסות של עד 352 מיליון דולר, בעוד השוק חזה הכנסות של 334 מיליון דולר. נציין כי העלייה הנוכחית בהכנסות הרשת והעלייה הצפויה, מגיעה בתקופה שאינה פשוטה לרשתות המזון המהיר והקפה בארה"ב. 
2. AstraZeneca (סימול: AZN) - חברת התרופות פרסמה דו"ח מאכזב שהציג ירידה בהכנסות החברה לצד עלייה ברווחים. מניית החברה נפלה במסחר בשיעור של 4.4% ושווי השוק של החברה ירד לכדי 66.5 מיליארד דולר. הכנסות החברה ירדו ברבעון הנוכחי בשיעור של 4% לעומת שנה שעברה לכדי 5.7 מיליארד דולר. רווחי החברה הגיעו לכדי 1.32 דולר למניה, עלייה בשיעור של 28% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2015. 
על פי החברה היא חווה עלייה בתחרות בנוגע לתרופה שלה נגד כולסטרול Crestor. העלייה ברווחים הגיעה בעקבות קיצוצים, עלייה בייצור תרופות חדשות ומכירת נכסים. הנהלת החברה פרסמה היום כי היא מאמינה שעולם התרופות יחווה שינויים חדים לאור שלטונו המתקרב של דונלד טראמפ. אם כי באופן כללי היא מאמינה כי לחץ המחירים על תרופות יימשך. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה