תנועות קיצוניות - המניה שמתמוטטת 30% אחרי דו"ח כושל

 | 
עונת הדו"חות
עונת הדו"חות בוול סטריט ממשיכה לספק דרמות ולגרום לתנועות חדות בשווי של מניות חברות גדולות כקטנות. 
1. פיטביט (סימול: FIT) - מניית חברת המוצרים הספורטיבים צנחה היום במסחר בשיעור של יותר מ-32% לאחר גל של הורדת דירוג מצד אנליסטים ברקע לדו"ח חלש במיוחד של החברה ברבעון הנוכחי. רווחי פיטפיט הסתכמו ב-19 סנט למניה, ירידה בשיעור של 21% לעומת שנה שעברה. גם ההכנסות היו נמוכות מהצפי. כמו כן חברת האלקטרוניקה הזהירה מפני מכירות חלשות בעונת החגים. מאז שהונפקה בשנה שעברה, המומנטום של מניית החברה היה בעיקרו שלילי ובתוך כך שווי השוק של החברה הגיע כבר לפחות מ- 2 מיליארד דולר. 
פיטביט ידועה במוצריה (שנושאים את אותו השם) שמודדים פעילות גופנית של מבצעי פעילות ספורטיבית. המוצרים מספקים שלל אינדיקטורים, כמו שעות שינה, כמות צעדים וקצב פעימות לב, ללא חיבור אינטרנטי. החברה הונפקה בוול סטריט בשנת 2015.
2. צ'ספיק אנרג'י (סימול: CHK) - מניית חברת חיפושי והפצת הגז הטבעי פתחה את המסחר בסערה ועלתה 7% ובתוך כך החברה התקרבה אל גבול ה-5 מיליארד דולר בשווי שוק (אם כי ככל שהמסחר התקדם, העליות במניה התקזזו עד לכדי פחות מ-2%).  החברה פרסמה את הדו"ח והציגה רווח של 9 סנט למניה, בעוד השוק חזה הפסד נקי של החברה. גם הכנסות החברה היו גבוהות מצפי השוק והגיעו לכדי 1.18 מיליארד דולר. נציין כי לאור הירידה במחירי הגז והנפט, עדיין מדובר בהכנסות שנמוכות בשיעור של 13.6% לעומת שנה שעברה. על פי הדו"ח, התוצאות הטובות מהצפוי מגיעות מהתייעלות החברה וקיצוץ בהוצאות.
3. פייסבוק (סימול: FB) - מניית הרשת החברתית ירדה היום כמעט 6% במסחר. זאת לאחר שבשיחת הוועידה אמש, שלאחר פרסום הדו"חות אמר סמנכ"ל הכספים של פייסבוק כי בהסתכלות קדימה היכולת להמשיך להגדיל את כמות שטחי המסחר הולך ויורדת וצפויה לרדת באופן משמעותי החל מאמצע 2017. אחד ממנועי הצמיחה בהכנסות של פייסבוק (לצד הגידול במספר המשתמשים והגידול בזמן השימוש) זה היכולת של החברה להגדיל את היקף שטחי הפרסום שמול עיני הגולש מבלי ליצור הפרעה משמעותית מידי בכל הקשור לחווית הגלישה. לכן נרשמת ירידה במניה, בעוד הרשת החברתית הציגה עלייה ברווח של 166% לעומת אשתקד וגם ההכנסות היו גבוהות מהצפוי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה