שוק התעסוקה האמריקני: התביעות לאבטלה היו גבוהות מהצפוי

 | 
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
יממה לפני פרסום דו"ח התעסוקה הרשמי של ממשלת ארה"ב, אשר יכול להיחשב כפרסום החשוב לחודש נובמבר, פורסמו נתונים מקדימים שיכולים להצביע על מגמת אותו דו"ח. התביעות הראשונות לדמי אבטלה בארה"ב עלו לכדי 265 אלף תביעות בשבוע האחרון. מדובר בתוצאה גבוהה מצפי השוק שעמד על 257 אלף תביעות וכזו שיכולה להעמיד בסיכון את היכולת של דו"ח התעסוקה לעמוד בצפי השוק.
תביעות התעסוקה הראשונות מהוות אינדיקציה למגמה בשוק התעסוקה. למרות התוצאה המאכזבת של השבוע האחרון, כל עוד כמות התובעים קטנה מ-300 אלף, ניתן להבין כי כמות נמוכה יותר של עובדים עוזבים את שוק התעסוקה מאלו אשר נכנסים אליו מחדש. לאור השיקום בשוק התעסוקה האמריקני, מדד התביעות מציג בשנים האחרונות את הרצף הארוך ביותר בו הציג תוצאה נמוכה מ-300 אלף מאז שנות ה-70.
בד בבד עם פרסום התביעות הראשונות לדמי אבטלה פורסם גם מדד הפריון התעשייתי. המדד קפץ ב-3.1% ברבעון השלישי של השנה. מדובר ככל הנראה בשילוב של שני תהליכים הראשונה הוא הגידול ביכולת הייצור, לצד קיצוצים שנערכים בתחום הנדל"ן והאנרגיה. כמו כן העלייה המדודה מאוד בשכר העובדים בארה"ב בשנה האחרונה תורמת לעלייה בפריון. באותו העניין נציין כי עלות התפוקה לרבעון השלישי עלתה בשיעור של 0.3% בלבד.
מחר (ו') כאמור יפורסם דו"ח התעסוקה של חודש נובמבר. צפי השוק טרם הפרסום עומד על תוספת של 175 אלף משרות. בתוך כך שיעור התעסוקה אמור לרדת לכדי שיעור של 4.9%. השכר השעתי אמור לעלות בשיעור של 0.3%, לאחר שכבר עלה בשיעור של 0.2% בחודש שעבר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה