כצפוי: הפד' החליט להותיר את הריבית בארה"ב על כנה

 | 
ניו יורק
הבנק המרכזי בארה"ב הודיע היום כי החליט להותיר את הריבית במדינה על כנה לחודש נובמבר. נציין כי ההחלטה הייתה די צפויה, כאשר השוק העניק סיכוי של פחות מ-7% להודעה על שינוי כלשהו הערב. כעת כל העיניים נשואות אל עבר ישיבת הריבית שתתקיים בחודש דצמבר אשר בה צופה השוק העלת ריבית ברמה של כמעט 70%. הריבית במשק האמריקני עומדת בהווה על בין 0.25% ל-0.5%.
נציין כי למרות הסיכוי הגבוה לשינוי ריבית בחודש דצמבר, הודעת הריבית של הפד' האמריקני לא כללה התייחסות אל הישיבה העתידית, פרט לשינוי מינוי בנוסח ההצהרה ששוחררה עם הודעת הריבית. לטענת הבנק הוא יבקש "לראות כמה (some) שיפורים נוספים בדרך להחלטה האם לעלות ריבית". השימוש במילה כמה, על פי פרשני וול סטריט רומזת על כך שהבנק קרוב מאוד להחלטה על העלאת הריבית. את התקרבות הנוספת אל אקט ההעלאת הריבית תלה הבנק המרכזי ב"שיפור כלשהו" ברמת המחירים במדינה. 
בספירת ההצבעות בישיבה הנוכחית, מספר המתנגדים להעלאת ריבית גדל בנציג אחד לעומת חודש ספטמבר. תוצאת ההצבעה עמדה על 8 שהתנגדו לעומת 2 נציגים שתמכו בהעלאה. כך או כך, דקות לאחר פרסום ההחלטה, השווקים ממשיכים להסחר בירידות של קרוב ל-0.9% כחלק ממגמה ברורה של חולשה בשווקים בשבוע האחרון. 
נזכיר כי הבנק המרכזי האמריקני הנהיג מגמה של ריבית אפסית במדינה מאז סוף 2008. העלאת הריבית האחרונה נעשתה בחודש דצמבר האחרון תוך כוונה להמשיך ולהעלות ריבית לאורך השנה הנוכחית. אם כי ברקע לצמיחה הכלכלית החלשה בעולם בכלל בשנה הנוכחית ובארה"ב בפרט הפד' התקשה להמשיך במתווה שקבע לעצמו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה