המשך מגמה: ההוצאות על בנייה ממשיכות לרדת בארה"ב

 | 
ארה"ב יורדת, צילום: Getty images Israel

סימן לדאגה? הוצאות החברות על תשתיות ובניה בארה"ב ירדו בחודש ספטמבר בקצב החד ביותר שלהן מזה תשעה חודשים. מדובר בהמשך מגמה של ירידה בהוצאות הבנייה, אשר יכולה בסופה לפגוע גם בקצב הצמיחה הכללית של המשק האמריקני. 

משרד המסחר האמריקני דיווח היום כי הוצאות הבניה שלא למגורים ירדו בשיעור של 0.4% לאחר שכבר ירדו בשיעור של 0.5% בחודש אוגוסט. הצפי  של השוק טרם הפרסום עמד על עלייה בשיעור של 0.5%. שנה על פני שנה, הוצאות הבניה היו נמוכות בשיעור של 0.2% לעומת ספטמבר 2015.
ההוצאות על בנייה פרטית ירדו בשיעור של 0.2%, לאחר צניחה בשיעור של 1.2% בחודש אוגוסו. ההוצאות על מבנים פרטיים שלא למגורים (דוגמת מפעלים, בתי חולים ודרכים) ירדו בשיעור של 1% החודש. 
נזכיר כי הצמיחה האמריקנית בשני הרבעונים הראשונים של השנה הגיעה לכדי 1.2% בלבד, בעוד הצמיחה ברבעון השלישי הגיעה לכדי 2.9%. באופן ממוצע שיעורים אלו נמוכים מהשיעור שאפיין את הכלכלה מאז המשבר הפיננסי של העשור הקודם. הצפי הוא כי התחזקות שוק הנדל"ן, הן מצד הביקוש והן מצד ההיצע יוכלו לדחוף את הצמיחה הכלכלית אל עבר הממוצע שלה. 
בשעה 15:45 פורסם מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור. המדד הציג תוצאה של 53.4 לחודש אוקטובר. מדד ה-ISM למגזר הייצור גם הוא הציג תוצאה גבוהה מהצפוי של 51.9 נקודות. התוצאות הטובות מציגות מומנטום חיובי בתחום הייצור האמריקני. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה