ג'נרל אלקטריק ובייקר יוז צפויות להתמזג בעסקה בשווי של 30 מיליארד דולר

 | 
מיזוגים ורכישות
חברת ג'נרל אלקטריק (סימול: GE) צפויה למזג את חטיבת הנפט והגז שלה עם חברת בייקר יוז (סימול: BHI) המספקת שירותים לחברות גז ונפט במהלך שצפוי ליצור שחקן משמעותי בסקטור האנרגיה שסבל בשנתיים האחרונות ממחירים נמוכים.
העסקה צפויה להעניק לחברה החדשה, שתיקרא בייקר יוז "החדשה", תעניק יתרון לחברה הן בתחום הטכנולוגיה והן אל מול חברות קידוח נפט שמקצצים בפעילותם אל מול חברות שירות בתחום האנגריה כמו בייקר יוז.
בייקר יוז הינה החברה הקטנה מבין שלושת החברות המספקות שירותי גז ונפט, כאשר שווי השוק של החברה (24.8 מיליארד דולר) מהווה פחות משליש מזה של החברה המתחרה, שלומברגר (סימול: SLB), שלה שווי שוק נוכחי של 109.3 מיליארד דולר. יחד עם זאת, לאחר המיזוג המתוכן עם ג'נרל אלקטריק, ההכנסה המשוערת של החברה צפויה לזנק ביותר 100% ולעמוד על כ-32 מיליארד דולר, כשנתון זה כבר מתקרב לחברה המתחרה שלומברג, שלה הכנסות שנתיות של 35.5 מיליארד דולר.
בהודעה על המיזוג המתוכנן, מנכ"ל ג'נרל אלקטריק, ג'ף אימלט, דיבר על היתרונות הטכנולוגיים שבעסקה, ואמר כי החברה הממוזגת "תאיץ את היכולת שלנו להתרחב מעבר לשוק הדיגיטלי אל תוך תעשיית הגז והנפט" עוד הוסיף המנכ"ל ואמר כי העסקה הצפויה הינה בגדר "יצירתיות מופתית".
ג'נרל אלקטריק תחזיק בבעלות 62.5% מהחברה הממוזגת, כאשר בייקר יוז תחזיק ב-37.5% הנותרים, וכאשר ג'נרל אלקטריק תשלם למחזיקי המניות של בייקר יוז דיבידנד חד פעמי של 17.5 דולר למניה. החברה החדשה תשלוט על פעילות ביותר מ-120 מדינות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה