המניה שטיפסה 9.5% וגם הקנס שקיבלה החברה לא הרתיע את המשקיעים

 | 
עונת הדו"חות
עונת הדו"חות ממשיכה לספק דרמה. מניות חברת טי-מובייל (סימול: TMUS) קפצו הערב בשיעור של 9.5% ברקע לפרסום דו"ח רבעוני חזק של החברה. הדו"ח הציג גידול נאה בבסיס לקוחות החברה שעל פי תחזיות שונות, גדל על חשבון מתחרותיה של טי-מובייל. 
נציין כי עם העליות היומיות, הביאות את מניות החברה להשלים זינוק בשיעור של 20% מתחילת השנה. זאת כאשר החברה הצליחה להשיג 13 רבעונים רצופים שבהם הציגה תוספת לקוחות של יותר ממליון לקוחות לשירותי הפס הרחב שבניהולה. ברבעון האחרון, החברה הגדילה לעשות והוסיפה שני מיליון לקוחות חדשים. 
בשורה התחתונה, ברבעון השלישי של השנה, רווח החברה עמד על 366 מיליון דולר או 42 סנט למניה. עלייה משמעותית אל מול תוצאות לאותה התקופה אשתקד (138 מיליון דולר או 15 סנט למניה). בשורה העליונה, הכנסות החברה צמחו בשיעור של 18% אל מול אותה התקופה אשתקד לכדי 9.2 מיליארד דולר. 
בעקבות העלייה בבסיס הלקוחות, גם ההכנסות משירותים עלו ברבעון האחרון בשיעור של 13% לכדי 7.1 מיליארד דולר. מדובר במנוע העיקרי של הכנסות החברה. הנהלת טי-מובייל חוזה כי הרווחיות שלה תמשיך לעלות ובתוך כך הגדילה את תחזית רווחי ה-EBIDTA שלה לכדי עד 10.4 מיליארד דולר. זאת לעומת תחזית קודמת שעמדה על עד 10.1 מיליארד דולר. 
החדשות הרגולטריות האחרונות של טי-מובייל פורסמו בשבוע שעבר לאחר שועדת ה-FCC האמריקנית (ועדת התקשורת הפדרלית) הודיעה כי הגיעה להסדר עם החברה. חברת טי-מובייל שלא הודיעה כראוי ללקוחות וצרכנים על הגבלות בהורדות שלהם בתוכנית המנוי שלהם, בעוד היא קוראת לתוכנית "בלתי מוגבלת", תשלם קנס של 48 מיליון דולר.
בנוסף, לאחר שהלקוחות הגיעו לסף המקסימלי של הורדת הנתונים, החברה החלה להאט את קצב הגלישה שלהם, מבלי ליידע אותם. חברת AT&T נקנסה שנה שעברה באותו נושא בקנס של 100 מיליון דולר. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה