זה הדיווח שהקפיץ את מניית דויטשה בנק בשיעור של 4%

 | 
הערב בשווקים
בשעה האחרונה מניית דויטשה בנק מזנקת קרוב ל-2% ברקע לדיווח של העיתון הגרמני "Magazin" על כך שמשקיעים מהמזרח התיכון ומסין עשויים להשקיע בבנק. בחודש האחרון, בכדי להגדיל את יציבותו, הבנק הגדול בגרמניה מבחינת שווי נכסים משווע למזומנים. נציין כי בראשית הדיווח, מניות דויטשה טיפסו עד שיעור של 4%, אך העליות נרגעו לאחר מכן. 
נזכיר כי משרד המשפטים האמריקני קבע עונש של 14 מיליארד דולר נגד הבנק לאור תפקידו במשבר המשכנתאות בעשור הקודם. בין משרד המשפטים להנהלת הבנק עדיין נערכים דיונים בנוגע לגובה העונש ורוב ההנחות הן שהעונש יופחת לכדי 4-6 מיליארד דולר.  
בתוך כך, מנכ"ל דויטשה ג'ון קריין הכחיש הערכות לכך שהבנק יבקש לגייס הון בתמורה ליציבותו. בניגוד לעמדתו, קרנות הון ממשלתיות מקטאר ואבו דאבי, לצד משקיעים סינים מוכנים להגדיל את האחזקה שלהם לכדי שיעור של 25% משוויו. אם כי השקעה גדולה שכזו תאלץ ככל הנראה לשינוי במבנה הניהולי (כך לפחות טען קריין עם הפרסום). 
לאחר הירידה החדה בהכנסות וברווחים בשנתיים האחרונות והעונש ממשרד המשפטים האמריקני, בדויטשה עמלים על ארגון מחדש של הבנק. הנהלת דויטשה בנק הודיעה באמצע החודש כי תקצץ 1,000 משרות נוספות כחלק מתוכנית ייצוב של הבנק. התוכנית המקורית הייתה לקצץ 3,000 משרות, אך לאחר דיונים עם נציגי העובדים הושגה הסכמה לקיצוצים רחבים יותר. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה