מדד הייצור של פילדלפיה פורסם והציג תמונה חיובית על תחום הייצור האמריקני

 | 
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
מדד הייצור של נציגות הפד' בפילדלפיה פורסם היום בטרם פתיחת המסחר והציג מומנטום חיובי משמעותי בתחום. המדד הציג 9.7 נקודות לחודש אוקטובר. נזכיר כי גם בחודש ספטמבר המדד הציג תוצאה חזקה של 12.8 נקודות וזהו הרצף החיובי והגבוה הראשון שנרשם במדד מאז סוף שנת 2015.
בחודש אוקטובר הסקירה של הפד' מפילדלפיה מציגה עלייה משמעותית בהזמנות החדשות. המדד הציג תוצאה של 16.3, התוצאה הגבוהה ביותר מאז חודש נובמבר 2014. העלייה בהזמנות לא הגיעה עדיין באופן מהותי לתחום התעסוקה בייצור. זאת כאשר סעיף התעסוקה של הסקירה מציגה תוצאה שלילית של 4 נק'. 
נזכיר כי בתחילת השבוע מדד האמפייר סטייט לייצור התפרסם בניו יורק והציג תמונה פסימית בנוגע לסקטור האמור בארה"ב. על פי המדד, הייצור נחלש במדינת ניו יורק בחודש אוקטובר באופן חד מהצפוי. המדד ירד ב-6.9 נקודות ומדובר בירידה הנמוכה ביותר שנרשמה במדד מאז חודש מאי האחרון. חשוב מכך, מדובר כבר במגמה כאשר זו החודש השלישי ברציפות בו המדד מציג קיטון בפעילות העסקית.
אתמול פורסם ספר הבז' של הבנק המרכזי האמריקני. הספר שסוקר את כלכלת המדינה טען כי הפעילות הכלכלית צמחה באופן מדוד ברוב הסקטורים בחודש ספטמבר. כמו כן על פי הספר, החלו להרשם לחץ מחירים קל על הייצור לאור העלייה במשכורות, אך באופן כללי, הכלכלה עדיין אינה נמצאת במצב של התחממות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה