גלי ההדף: אבוט מחקה מיליארד דולר כתוצאה מסאגת ה'אפיפן' של מיילן - ועברה להפסד

 |  (1)
מחיר כבד
העלאה הדרמטית במחיר תרופת הדגל של מיילן - ה'אפיפן' - שגררה הד ציבורי נרחב וצניחה דרמטית במחיר מניית הפארמה הדואלית, הביאה בנוסף לירידה חדה בהשקעתה של בעלת המניות העיקרית, אבוט. חברת התרופות (סימול: ABT) דיווחה היום על מחיקת 947 מיליון דולר 'על הנייר' כתוצאה מצניחה של 10% בערכה של מניית מיילן רק בחודש ספטמבר כתוצאה מהפרשה.
אבוט דיווחה כי השמדת הערך 'על הנייר' למעשה נכונה לסוף הרבעון השלישי שנגמר ב-30 בספטמבר. כלומר, זה לא הסוף. למעשה, מאז אוגוסט האחרון, כאשר מיילן זומנה לתת עדות בקונגרס ולהסביר את פשר העלאת מחיר ה'אפיפן', מניית החברה איבדה יותר מ-25% ואבוט צפויה לרשום הפסד נוסף אלא אם המשקיעים יגיעו למסקנה שמיילן מצאה תחתית.
נזכיר כי אבוט הפכה לבעלת המניות העיקרית במיילן בשנה שעברה לאחר שמכרה את החטיבה הגנרית באירופה והשווקים המתפתחים למיילן תמורת מניות 110 מיליון מניות מיילן בשווי של 5.77 מיליארד דולר, בזמנו. מאז מכרה אבוט מניות מיילן בהיקף של 2.29 מיליארד דולר וירדה להחזקה של 13% כעת. מאז נכנסה אבוט להשקעה במיילן ועד ספטמבר האחרון איבדה מניית מיילן 27% מערכה, בין היתר, בצל הפרשה לניפוח מחיר ה'אפיפן'. 
בשורה התחתונה, מחיקת ההשקעה במיילן תרמה 329 מיליון דולר, או 22 סנט, להפסד למניה, וזאת לעומת רווח של 580 מיליון דולר, או 38 סנט למניה, ברבעון המקביל אשתקד. בנטרול מחיקת הערך, אבוט רשמה רווח של 59 סנט למניה, מעל ציפיות האנליסטים לרווח של 58 סנט למניה. בתוך כך, אבוט הנמיכה את תחזית הרווח השנתית לטווח של 2.19-2.2 דולרים למניה, בדומה לתחזיות השוק.
מניית מיילן בחודשים האחרונים:
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מיילן הולכת לתקן את עצמה חזק למעלה (ל"ת)
  יוסי 20/10/2016 16:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור