: למה המדדים בניו יורק נופלים יממה לאחר פרסום פרוטוקולי הפד'?

 |  (1)
חידת היום שאחרי
באופן מפתיע למדי, למדדי וול סטריט יש נטייה חזקה לרדת ביום שאחרי פרסום הפרוטוקולים של ישיבות הריבית. אתמול (ד') פורסמו פרוטוקולי הישיבה של חודש ספטמבר. בשעה הראשונה לפרסום, המדדים הציגו עליות נאות של עד 0.4%. לאחר מכן העליות קוזזו והמסחר נסגר במגמה מעורבת. היום כאמור, המדדים כבר חזרו לתלם של "היום שאחרי" ומציגים ירידות שערים.
על פי מרקט וואטצ' הסיבה למגמה המוזרה אך העקבית הנ"ל נובעת מכך שביום שאחרי, המשקיעים "צוללים" אל תוך הפרוטוקולים ומפרשנים את הלכי רוחם של נציגי הפד'. זאת בעוד שביום הפרסום, התגובות של השוק נוגעות בעיקר לכותרות של הפרוטוקולים. 
על פי מחקר של חברת Bespoke Investment Group, השנה, פרט למקרה בודד, מדד ה-S&P 500 ירד באופן תמידי יממה לאחר פרסום הפרוטוקולים. השנה, כל הנראה, כל פרוטוקול הניח אבן נוספת בשביל שיוביל אל העלאת ריבית שנייה במספר בתוך שנה. נזכיר כי העלאת הריבית האחרונה נעשתה בדצמבר 2015 עת הבנק המרכזי העלה אותה לשיעור שבין 0.25% ל-0.5%. 
ומה בנוגע לשיעורי הריבית? בדומה לקביעה של האתר הכלכלי, היום, הערכות בנוגע להעלאת ריבית בחודש דצמבר הגיעו כבר לכדי 70%. זאת לאחר שרק לפני פחות מחודש הערכות היו יותר קרובות ל-50%. בתוך כך, חודש אוקטובר עד כה לווה בעליות באינדקס הדולר שהוסיף 3% אל מול סל מטבעות העולם. 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אל תגיד "הופ"
  סיני זקו 13/10/2016 22:28
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לפני שקפצת....הירידות מתאפסות ....
  סגור