וורן באפט עונה לטראמפ ובד בבד מפרסם בדיחה על ילדותו

 |  (4)
עונת הבחירות
וורן באפט, בארה"ב התייחס היום אל האשמותיו של דונלד טראמפ שנגעו לכך שהמיליארדר הידוע לא שילם במשך שנים מיסים לממשלת ארה"ב בשל הפסדיו ההיסטורים. טראמפ השתמש בהאשמה כהסבר לשאלה על הימנעותו מתשלומי מס בשנות ה-90 לאחר שפשט את הרגל. טראמפ עצמו עד עתה, למרות הלחץ הציבורי, סירב לחשוף את רשומות המס שלו. 
לטענת טראמפ, בשנת 1995 באפט הציג הפסד של 916 מיליון דולר. לאחר מכן, באפט נמנע מלשלם מיסים במשך מספר שנים. וורן באפט הינו תומך מוצהר של הילרי קלינטון והמפלגה הדמוקרטית.
באפט טוען שטראמפ לא ראה מעולם את החזרי המס שלו. בהצהרה שפורסמה היום על ידו נרשם כי "שילמתי מס הכנסה פדרלי מדי שנה מאז היותי בן 13 משנת 1944. אם כי בגלל התחלה חלשה, בשנה הראשונה שלי שילמתי 7 דולר בלבד. לכל המודאגים נמצאים ברשותי קבלות על 72 תשלומי מס שנתיים". 
לטענת טראמפ, הוא לא יכול לפרסם את החזרי המס שלו משום שהם נמצאים תחת חקירה. קלינטון טוענת שטראמפ מסרב לחשוף את תיק המיסוי - לאור החשש שיתברר שהתיק מכיל פרצות מס, פוטנציאל לניגודי עניינים ותרומות צדקה מינוריות נמוכות משמעותית ממה שהוא מצהיר. באפט סיים בכך שבניגוד לטראמפ אין לו בעיה לחשוף בכל רגע את רישומי המס ההיסטוריים שלו. 
.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  וורן באפט
  גינגי 11/10/2016 09:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מעריץ שלו , אך בפרסום לא ענה על כך שקוזז הפסד של 916אלף דולר ואם כך הוא שלם אחרי ההפסד כ10$ במשך 5 שנים אחרי
  סגור
 • 2.
  המיסוי של טראמפ הוא קישקוש.עשירים לא משלמים מס הכנסה
  שמטוב 10/10/2016 23:39
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לכל העשירים (אנשים פרטיים או תאגידים) משלמים מקסימום 5 אחוז מס הכנסה. הפטור ממס מבוסס על פטורים ממס שהם משיגים בדרכים שונות. לדוגמא קיזוזי "הפסד מרווח" או פטורי מס הכנסה שהם מקבלים מהמדינה בתור "עידוד פיתוח". למשל חברת אינטל-ישקראל קיבלה פטור ממס הכנסה לעשרות שנים (עד היום) כתמריץ לכך שתבנה מפעלי ייצור בישראל. למשל: חברת אפל העבירה את תזרים הכספים שלה לאירלנד כדי שהיא לא תשלם מס לארצות הברית אלא תשלם מס נמוך בירלנד כתמריץ לפעולות כלכליות שלה באירלנד. ההקלות במס עליהן מדבר טראמפ הן הורדות מס שעוזרות רק לעסקים "קטנים ובינוניים". כח לעסקים קטנים ובינוניים אינן מספיק גדולים כדי ליצור מקלטי מס לעצמם ולכן הם משלמים למס הכנסה חלק גדול מאוד ממחזור המזומנים שלהם. במדינה עם כלכלה נורמלית (לא ממשלת שקרניהו-כחלון) עוזרים לעסקים קטנים ובינוניים לקיים את תרומתתם החיובית לכלכלה: הורידו מיסוי על דירות להשכרה בישראל כדי לייצור שוק של דירות להשכרה. עכשיו השר משה-כשלון המטומטם כדי לייצור דירות להשכרה על ידי משכירים קטנים. משה כשלון הפיל על משקיעי השכרה מסחטת מיסים- לכן לא יהיו דירות השכרה.
  סגור
 • 1.
  פוחד
  בר 10/10/2016 20:49
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כל מי שהיה מקורב והתעשר מהקפיטליזם החזירי חושש משינוי ראו מה אובמה עצמו אומר בפוסט שלו אחוז אחד של עשירי העולם מחזיק התשעים ותשעה אחוזים מהעושר בעולם על רקע דומה התרחשה המהפכה בצרפת
  סגור
 • 1-בר
  דב 10/10/2016 22:29
  הגב לתגובה זו
  4 0
  מצאת צדיק בצורת אובמה. אלוהים ישמור. אני מקווה כי אתה צעיר דייך, כי יגיע הניתוח ההיסטורי שיוכיח שהדבר הזה הרס כל חלקה טובה בעולם. את המזה"ת - זה מכבר ידוע. מעולם לא הגיע כישלון מוחלט כזה לתפקיד כזה.
  סגור