דויטשה בנק ינצל את הרגיעה ויצא במסע גיוס הון - המניה עולה

 | 
דיווח
הסערה סביב יציבותו של דויטשה בנק שככה מעט בשבוע האחרון. עתה נראה כי הבנק מנסה לנצל את הרגיעה ולייצב את פעילותו לקראת הבאות. בשעות האחרונות מגיעים לשוק דיווחים על כך שהבנק כנראה ייצא בתוכנית לגיוס הון וינסה לנצל את העלייה באמון השוק של הימים האחרונים. 
העיתון הגרמני Handelsblatt מפרסם היום כי הנהלת הבנק ביצעה שיחות בלתי רשמיות עם מנהלי חברות גדולות בגרמניה שנעתרו להזרים לבנק הגדול במדינה מזומנים במקרה הצורך. נזכיר כי מעל הבנק עדיין עומד העונש בדמות קנס בסך של 14 מיליארד ד' שהטיל עליו משרד המשפטים בשל תפקידו במשבר הסאב פריים האמריקני. 
בלומברג מדווח גם כי הבנק ביצע שיחות עם חברות ציבוריות לגיוס הון בתמורה לאופציות על הבנק. התוכנית להזרקת הון לבנק אינה מקורית. בתחילת השנה הבנק החל במגעים להגדיל את הונו לאור החששות כי חברות אנרגיה יחלו לפשוט רגל בעקבות הצניחה במחירי הנפט. במקרה שכזה הבנקים שמלווים לאותן חברות עשויים לסבול גם הם מצניחה בשווי. 
מניית דויטשה הבנק צללה עד כה השנה בשיעור של 46%. אם כי יכול להיות שהבנק ראה את התחתית. בעוד בשבוע שעבר הדיווחים נגעו לכך שמנהלי גידור פותחים פוזיציית שורט נגד החברה, היום הכיוון הוא אחר. מנהלי קרנות הגידור של מרשל וולס ודיסקוברי קאפטיל דיווחו כי הורידו את פוזיצית השורט מול הבנק מתוך מה שנראה כהבעת אמון ביכולתו של הבנק לצאת מהמשבר.
בנוסף להזרקת ההון, הנהלת דויטשה בנק הודיעה אתמול כי תקצץ 1,000 משרות נוספות כחלק מתוכנית ייצוב של הבנק. התוכנית המקורית הייתה לקצץ 3,000 משרות, אך לאחר דיונים עם נציגי העובדים הושגה הסכמה לקיצוצים רחבים יותר. היעד הוא קיצוץ 9,000 משרות. מניית הבנק (סימול: DB) עולה היום יותר בשיעור קל בוול סטריט.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה