סקר ה-ADP רשם תוצאה מאכזבת בתוספת המשרות לחודש ספטמבר

 |  (1)
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
יומיים לפני דו"ח התעסוקה הרשמי של חודש ספטמבר בארה"ב, התפרסם היום סקר ה-ADP שמהווה את האינדיקציה העיקרית של השוק לגבי הראשון. סקר ה-ADP הציג תוספת משרות של 154 אלף בחודש האחרון לעומת צפי השוק שעמד עד 166 אלף. מדובר בקצב תוספת המשרות הנמוך ביותר מזה שישה חודשים בארה"ב ובמה שיכול להצטייר כהתקררות יחסית של שוק התעסוקה האמריקני. 
על פי הדו"ח סקטור השירותים ממשיך להראות תוצאות טובות כאשר זה היה אחראי על תוספת של 151 אלף משרות בחודש האחרון. לעומתו, סקטור הייצור מציג עדיין תמונה של קפאון יחסי כאשר הוסיף סך הכול 3,000 משרות החודש, לאחר שחודש שעבר לא הוסיף משרות כלל. נציין כי לפני יומיים התפרסם דו"ח ה-ISM למגזר הייצור במדינה וגם באותו הדו"ח הוצג ירידה במומנטום הגיוס בסקטור הייצור. 
חזרה -ADP, החברות הקטנות אשר כוללות מצבת עובדים הנמוכה מ-50 חדלו מלהוביל את הצמיחה במשרות. בחודש האחרון, דווקא חברות הענק שכוללות יותר מ-500 היו אלה אשר הובילו את הקצב עם תוספת של 64 אלף משרות. 
כאמור ביום שישי הקרוב יתפרסם דו"ח התעסוקה האמריקני. הדו"ח נחשב כאחד מהחשובים שיתפרסמו השנה כאשר יש ביכולתו להשפיע על החלטת הפד' האם להעלות ריבית עוד השנה. צפי השוק עומד על תוספת משרות של כ-175 אלף. בתוך כך שיעור האבטלה אמור להישמר נמוך בשיעור של 4.9%. 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יש תירוץ לא לעלות ריבית (ל"ת)
  עכשיו לחבורת האפסים 05/10/2016 16:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור