הנגידה יילן מרגיעה: "מצבם של הבנקים האמריקנים איתן, למרות הריבית הנמוכה"

 | 
ג'נט יילן, צילום: Getty images Israel
עם נאום מוכן מראש, ציינה היום ג'נט יילן בעדותה בפני הועדה המפקחת על הענף הפיננסי , כי מצבם של הבנקים במדינה איתן. העדות שניתנת מדי חצי שנה בקונגרס נערכה הפעם בתקופה בה יציבותם של בנקים באירופה ובמיוחד של דויטשה בנק נמצאת תחת סימן שאלה. 
נראה שגם בארה"ב הבינו כי התקופה הנוכחית מאופיינת בחולשת ענף הבנקאות. יילן מציינת כי הבנקים אכן נפגעים ממצב של ריבית נמוכה. כך או כך, הנגידה דיווחה מוקדם יותר כי תצהיר על כך שקיים רצון להקשיח את מבחני הלחץ שהבנק המרכזי מפעיל כנגד הבנקים ויחייב אותם להחזיק הון עצמי גבוה יותר מאחזקתם הנוכחית. 
לטענת יילן, מאז שנת 2008, שמונת הבנקים הגדולים הכפילו את הונם העצמי לכדי 800 מיליארד דולר. הבנקים הגדולים גם העלו את חשיפתם לנכסים איכותיים לכדי שווי של טריליון דולר בחצי העשור האחרון. בתוך כך, רוב מוחלט של הבנקים עבר את מבחן הלחץ האחרון של הבנק המרכזי.
בנוגע להתמהמהות של הבנק המרכזי בהעלאת ריבית השנה - יילן טענה כי אין תוואי צוכן וברור על פיו תעלה הריבית. נזכיר כי האסיפה האחרונה של הפד' הייתה באוגוסט ובה הוחלט להותיר את הריבית על כנה (בין 0.25 ל-0.5%). כמו כן על פי מתווה הנקודות של הבנק המרכזי, צפויה העלאת ריבית נוספת עוד בשנה הנוכחית. הבנקים נפגעים מהריבית הנמוכה כאשר היכולת שלהם להלוות בריביות גבוהות פוגעת בהכנסות בסקטור. 
גם השערוריה בסקטור של השבועיים האחרונים ודאי תעלה והיא פתיחת החשבונות המזויפים על ידי העובדים בוולס פארגו. האחרונים עשו זאת בכדי לעמוד ביעד מכירות, אך בתוך כך גם פגעו ביציבות הבנק.  
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה