למרות הפסימיות המוקדמת בארה"ב - הזמנות המוצרים באוגוסט הציגו יציבות

 | 
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
הסנטימנט הצרכני בארה"ב ממשיך להיות גבוה. הזמנות המוצרים האמריקניים לחודש אוגוסט נותרו זהות בדומה לחודש יולי. צפי השוק חזה כי ההזמנות יירדו בשיעור של 1.4%. נזכיר כי בחודש יולי, הזמנות המוצרים זינקו בשיעור של 4.4% לעומת החודש הקודם. הזמנות מוצרי הליבה בחודש הנוכחי ירדו בשיעור של 0.4% בדומה לתחזיות השוק. 
אתמול נזכיר כי מדד סנטימנט הצרכנים האמריקני של ה-CB הציג תוצאה של 104 נקודות. כאשר זוהי התוצאה הגבוהה ביותר מאז שנת 2007. 
לשכת המסחר האמריקנית דיווחה גם כי הזמנות מוצרים הכוללות מוצרים דוגמת מכוניות וציוד תעשייתי עלו בחודש אוגוסט בשיעור של 0.6%. נתונים אלו נחשבים כשסימנים מקדימים להתרחבות עסקית במדינה בחודשים הקרובים, כך שהנתונים המוזכרים בהחלט מעודדים. 
ברקע לפרסום הזמנות המוצרים נרשמת תנועה קלה של החוזים כלפי מעלה. החוזים על הדאו ג'ונס והנאסד"ק מוסיפים 0.1%, החוזים על ה-S&P 500 מתחזקים 0.05%. 
הצמיחה הכלכלית המומצעת עד כה בשנת 2016 עומד על ממוצע של כאחוז ורחוק מהממוצע ההיסטורי של 3%. הצפי האופטימי הוא כי בשני הרבעונים האחרונים של השנה הכלכלה תתחמם והתוצר יעלה בשיעור שיחפה על חצי השנה הראשונה. בתוך כך, הצריכה האמריקנית מהווה כשני שליש מהתוצר הלאומי - לכן עדיין קיימים סיכויים להתכנות תרחיש זה. 
לצד העלייה בהזמנות, נזכיר כי מאז שנת 2015 נרשמת ירידה ממוצעת בהשקעה של חברות אמריקניות. הירידה מאופיינת בעיקר בקיטון בפעילות של סקטור הגז והנפט לאור הצניחה במחיר האחרון.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה