מנכ"לית מיילן תנאם היום בפני הקונגרס "אנחנו רחוקים מלהרוויח 600 דולר על האפיפן"

 | 
סאגת האפיפן
הסאגה סביב העלאת מחיר ה'אפיפן' של מיילן {מיילן} עדיין לא שככה. מנכ"לית החברה הת'ר ברש תעיד היום בפני ועדה מיוחדת בקונגרס ותנסה לענות על השאלה: איך קפץ מחיר ה'אפיפן' ביותר מ-400%. נזכיר כי מזרק ה'אפיפן' של מיילן עלה 57 דולרים בשנת 2007 ומאז עלה ליותר מ-600 דולר - מה שנתן את האות לפוליטיקאים וחברי קונגרס לזמן את מיילן להגיב לשאלה.
אם בעבר מיילן התגוננה בפני הקונגרס על כך שהליך התמחור של התרופות הינו מאמץ מורכב וקשה, הפעם מיילן צפויה לנקוט באסטרטגיה שונה. ברשת החדשות CNN זכו להציץ בדף המסרים של החברה, נכתב כי "למרות שאנשים מאמינים כי אנו מרוויחים הון על התרופה, מיילן מרוויחה 50 דולר בלבד על כל מכירה". 
כמו כן החברה צפויה להביע מעין חרטה אל מעשיה כאשר המנכ"לית תטען כי "הלוואי והיינו חוזים את הבעיות שנגרמו לחולים מעוטי יכולת בעקבות העלאת מחיר האפיפן. לא התכוונו לפגוע. מיד לאחר הפרסומים יצאנו בתוכניות תשלומים מקלות". נזכיר כי מיילן אכן הורידה את מחיר האפיפן ב-50% לחלק מלקוחותיה ואף פרסמה כי תשיק גרסה גנרית במחיר של 300 לשני זריקות. 
"אנו מצפים לקבל תשובות ממיילן" כך אמר הנציגים ג'ייסון חפץ ואלייה קומינגס היושבים בוועדה שתחקור את בראש היום. התנהלותה הבלתי תקינה לכאורה של מיילן שוב הציפה את אי תפקודו של שוק התרופות האמריקני והיא אף זכתה להתייחסות מנציגת הדומקטרים לנשיאות, הילארי קלינטון שטענה שתקים ועדה מיוחדת בנושא. הועדה תהיה אחראית על בדיקת תמחור תרופות של חברות מסחריות ואף תעניש במידת הצורך.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה